ABD - Çin arasındaki ticaret savaşı Bitcoin'in fiyatını uçurdu! 8 bin dolara yükseldi...

ABD - Çin arasındaki ticaret savaşı kripto para olan Bitcoin fiyatını yükseltti, fiyatı 8 bin doları geçti. Özellikle Çinli yatırımcıların kripto para Bitcoin'e olan ilgilerini artırdı. Şu sıralarda da yüzde 13,76 artışla 7999,65 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ABD - Çin arasındaki ticaret savaşı Bitcoin'in fiyatını uçurdu! 8 bin dolara yükseldi...

8 Mayıs'ta kritik bir direnç seviyesiyesi olarak gösterilen 6000 doları aşan Bitcoin haftasonu 7000 doların üzerine çıkarken dün gece saatlerinde de 8000 doların üzerine tırmandı. Böylece yaklaşık 10 ay sonra ilk kez bu seviyenin üzerine çıkmış oldu. Bu sabah itibarıyla 1 Bitcoin 8001 dolardan işlem görüyor. Bu rakam önemli kripto para platformlarındaki fiyatların ortalamasını yansıtıyor. Sabah saatlerinde 8 bin 50 ve 7 bin 950 dolar arasında adeta dans eden Bitcoin TSİ 10.15'te 8 bin 100 doların da üzerine tırmandı. 

Mint Exchange CEO'su Harpal Sandhu'ya göre Çin'de yatırımcılar yuan satarak Bitcoin ve diğer para birimlerine yöneliyorlar. Coindesk.com'a göre Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde yüzde 14'ten fazla yükselerek 8148,56 dolara kadar yükseldi.Şu sıralarda da yüzde 13,76 artışla 7999,65 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE