Açıklama Geldi: Beyaz Ete Yüzde 35'e Varan İndirim Yapıldı

BESD-BİR Başkanı Sait Koca yaptığı açıklamalarında Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında beyaz ete yüzde 15 ile yüzde 35 arasında indirin yaptıklarını belirtti. Detaylar haberimizde...

Açıklama Geldi: Beyaz Ete Yüzde 35'e Varan İndirim Yapıldı

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca Enflasyonla Topyekun Mücadele hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Sait Koca yaptığı açıklamalarında beyaz ete yüzde 15 ile yüzde 35 arasında indirim yaptıklarını vurguladı.

Sait Koca yaptığı açıklamalarında beyaz et sektörü olarak Enflasyonla Topyekun Mücadele programını en fazla destekleyen sektörlerden biri olduklarını ifade etti.

SAİT KOCA'NIN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Sait Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Üzerimize düşen görevi fazlasıyla yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında ürün çeşitlerimize bağlı olarak, yüzde 15 ile 35 oranında değişen fiyat indirimleri yaptık. Piliç eti, sağlıklı ve güvenilir olmasının yanında, emsallerine göre en uygun fiyatlı bir ürün. Bu ürün, bu özelliğini devamlı korumakta."

"Ülkemizin hayvansal protein ihtiyacını karşılayan bir sektörüz. 2017 yılı rakamlarına göre kişi başına beyaz et tüketimi 24 kilogram. Bunda daha da arttıracak altyapı ve bilgi birikimine de sahibiz. Beyaz et sanayicileri olarak, geleceğe de hazırız. Sektör, yeni yatırımlar yaparak üretimini daha da arttıracak, aynı zamanda emek yoğun bir sektör olduğumuz için istihdama da önemli katkılar sağlayacağız."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE