Açıklama yapıldı: İkinci el otomobil fiyatları düşecek

Açıklama yapıldı: İkinci el otomobil fiyatları düşecek

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç ikinci el otomobil fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu. Erkoç açıklamalarında arz talep dengesinin sağlanmaya başladığını bayilerin indirim yaptığını bunun da ikinci el araba fiyatlarına yansıyacağını ifade etti.

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç yaptığı açıklamalarında bayilerin yeni yıla yaklaşırken sıfır araç fiyatlarında yüzde 3 ile yüzde 10 arasında indirim yaptıklarını belirtti ve sıfır araçlarda yapılan kampanyaların ikinci el otomobil fiyatlarının da düşmesini sağlayacağını ikinci el araba almak isteyenler için uygun bir zamanda olunduğunu vurguladı.

Erkoç açıklamalarında otomotiv firmalarının, salgından dolayı haziran ve temmuz aylarında tam randımanlı çalışmaya geçebildiğini belirterek üretimine başlanan sıfır araçların Türkiye'ye gelmesinin ve satışının başlamasının eylülü bulduğunu ifade etti.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI DÜŞECEK

Açıklamalarında "Fiyatlarda yükseliş yaşanmıştı ancak yıl sonu itibarıyla sıfır araçta arz-talep dengesi sağlanmaya başladı. Bu durumun ikinci el araç piyasasına da yansıdığını, bir dengelenme yaşandığını görüyoruz. Vatandaşlarımız arzda yaşanan sıkıntılar sebebiyle sıfır araç temininde problem yaşadıkları için ikinci el araçları yüksek fiyatlara almışlardı ancak şu an bayiler yeni yıl kampanyalarına başladılar, sıfır araçlarda yüzde 3 ile yüzde 10 arasında indirim yapıyorlar." ifadelerini kullanan Erkoç yapılan kampanyaların ikinci el otomobil fiyatlarının da düşmesini sağlayacağını ikinci el araç almak isteyenler için uygun bir zaman olduğunu bildirdi.

Bunun yanı sıra açıklamalarında son dönemde dövizin stabil bir şekilde seyrettiğini, bundan dolayı yıl sonuna kadar sıfır araç fiyatlarında artış olmayacaktır ancak 2021 yılında salgının olumsuz etkilerinin devam etmesi, olası bir üçüncü dalga ve ekonomide yaşanabilecek sıkıntılar yeniden sıfır araç üretimi ve temininde zorluklara yol açabileceğini belirten Erkoç şöyle devam etti:

"Bu sebeple araç almayı düşünen vatandaşlarımız bu dönemi değerlendirebilirler. Bu dengelenmeyle birlikte düşen fiyatların da yılbaşına kadar yükselmeden süreceğini tahmin etmekteyiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler