Adalet Bakanı Gül'den Kur Saldırılarına İlişkin Açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD'nin döviz kuru üzerinden Türkiye'ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 16 yılda güçlü bir ekonomi kurulduğuna dikkat çeken Abdülhamit Gül Bu saldırıların boşa çıkacağını söyledi.

EKONOMİ 14.08.2018, 20:54
Adalet Bakanı Gül'den Kur Saldırılarına İlişkin Açıklama

ABD'nin yaptırım uygulama kararı aldığı iki bakandan birisi olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, SETA tarafından ATO Congresium'da düzenlenen "Kuruluşundan Bugüne AK Parti Sempozyumu"na katıldı. 

Burada, etkinlik kapsamında bir konuşma yapan Adalet Bakanı Gül, Türkiye'ye yönelik gerçekleştirilen ekonomi saldırılarına değindi.

ADALET BAKANI GÜL'DEN DOLAR KURU AÇIKLAMASI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD'nin ekonomik anlamda Türkiye'yi zora sokmak için yapmış olduğu döviz kuru saldırılarının boşa çıkacağını söyledi. AK Parti'nin 16 yılda güçlü bir ekonomi inşa ettiğini ifade eden Bakan Gül, Türk milletinin bin yıl boyunca özgürlüğünden taviz vermediğini söyledi. 

"16 yıllık birikimimiz, güçlü ekonomi yapımızla son günlerde özellikle kur üzerinden yapılan saldırıları da boşa çıkartacağımıza hiçbir şüphemiz yok. Türk milleti bin yıldır, hiçbir gücün boyunduruğu altına girmemiştir, bir gün bile esaret yaşamamıştır, kıyamete kadar da özgür ve bağımsız şekilde yaşamaya devam edecektir. Keza, bin yıllık geçmişimizde hiçbir milleti emperyal duygularla esaret altına alma girişimimiz de asla olmamıştır, bu bizim özümüzden gelen özgürlükçü yaklaşımımızdır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)