AK Parti'den Asgari Ücret Hamlesi: En Az 2 Bin 500 TL Olacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş bir açıklama yaparak içinde milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren 18 maddelik bir kanun teklifi hazırladıklarını belirtti. Ayrıca Muş, açıklamalarında bu kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulduğunu ifade etti.

EKONOMİ 09.01.2019, 14:08 Batuhan
AK Parti'den Asgari Ücret Hamlesi: En Az 2 Bin 500 TL Olacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş içerisinde milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren 18 maddelik bir kann teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulduğunu açıkladı. Teklifte asgari ücretten, vergi muafiyetine varana kadar birçok önemli konu bulunuyor. 

AK Parti'nin, personel sayısı 500'ün altında olan işletmelere 150, 500 üstünde çalışanı olan işletmelere 100 lira asgari ücret desteği verilmesi, ev hanımlarının evlerinde ürettikleri ürünlerin vergiden muaf tutulması, uyumlu mükelleflere vergi avantajı sağlanması, EPİAŞ'ta uzun vadeli elektrik satışlarının önünün açılması gibi düzenlemelerin de bulunduğu kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunuldu. 

GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ: DÜZENLEMELER OLDUKÇA ÖNEMLİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş kanun teklifine dair yaptığı açıklamada "Hazırladığımız 18 maddeden oluşan bu kanun teklifi, çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiren düzenlemeler içeriyor. Bunların içerisinde işletmelere asgari ücret desteği, ev hanımlarının evlerinde ürettikleri ürünlerin vergiden muaf tutulması, uyumlu mükelleflere vergi avantajı sağlanması, EPİAŞ'ta uzun vadeli elektrik satışlarının önünün açılması düzenlemeleri oldukça önemli" ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET VERGİDEN MUAF TUTULACAK MI?

Ak Parti tarafından meclise sunulan teklifin kabul edilme olasılığı oldukça yüksek. AK Parti'yi MHP'li vekillerinden destekleyeceğini düşünürsek asgari ücret önümüzdeki günlerden vergiden muaf tutulabilir.

Asgari ücret vergiden muaf tutulursa, asgari ücret en az 2500 TL olacak.

Yorumlar (10)
UltraAslan 7 ay önce
i̇nşAllah geçinmek kolay değil kara kara düşünüyoruz
İnsaAllah olmaliiii 7 ay önce
İnsaAllah olmaliiii
CAN DOĞUYILDIZ 7 ay önce
hadi̇ i̇nşAllah hakkimizda hayirlisi
Cagri 7 ay önce
Şirketler bunu çalışana YEDİRMEEEEEEEEZ
abdullah haksöyler 7 ay önce
ha gayret!
Memo 7 ay önce
Haydi bakim.
Abdurrahim 7 ay önce
İnşaAllah iş veren cebe atmaz
Sinan 7 ay önce
Helal olsun Allah razı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın