AK Parti'den Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Açıklama! EYT Son Dakika

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Muş'dan yeni bir açıklama geldi. Muş yaptığı açıklamada; emeklilikte yaşa takılanlar alakalı olarak; "AK Parti Grubu olarak bir çalışmamız yok" ifadelerini kullandı.

EKONOMİ 10.10.2018, 17:45 18.01.2019, 21:46 Kerim Solak
AK Parti'den Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Açıklama! EYT Son Dakika

Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Muş'dan emeklilikte yaşa takılanlar konusunda yeni bir açıklama yaptı ve "AK Parti Grubu olarak bir çalışmamız yok" dedi.

TBMM'de EYT Teklifine Kabul Oyu Verenlerin Sayısı Belli Oldu

CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti'nin EYT'yi kapsayan yasa teklifleri TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti 290 sandalyeye sahip. Bunun yanı sıra Mecliste EYT'ye yönelik yasa teklifi veren CHP'nin 144, HDP'nin 65, MHP'nin 50, İYİ Parti'nin 40 milletvekili bulunuyor.

299 KABUL OYU VERİLDİ

EYT düzenlemesine destek oyu veren muhalefet partilerinin oy sayısı 299 oldu. Emeklilikte yaşa takılanların gözü kulağı Türkiye Büyük Millet Meclisinde. Ayrıca EYT teklifinin Genel Kurul'da yasalaşması için "basit çoğunluk" yeterli sayılacak. Yani, Genel Kurul toplantısına katılanların yarıdan bir fazlasının "kabul" oyu vermesiyle teklif yasalaşmış olacak.

2 milyon civarındaki tüm Emeklilikte Yaşa Takılanları kapsayan genel bir düzenleme dışında ara formüllerin de gündeme gelebileceği belirtiliyor. Bu konu hakkında Milliyet Gazetesinden Bahar Atakan'ın aktardıklarına göre EYT'ye yönelik düzenlemede kademeli bir sistemin uygulanabileceği ifade ediliyor.

Yorumlar (14)
fazilet 10 ay önce
inşAllah dört gözle bekliyoruz ak parti niye desteklemiyor çok mağdur var bu konuda devlet büyüklerinin yardımıyla inşAllah çözülür takipteyiz
Emekçi 10 ay önce
Eyt 298 milletvekili evetdiyor halk evet diyor ama Akp hayır diyor bir akpli olarak buyasa size inat çıkmalı akp ye diyoruz ki seçimde sizde sandıkta yoksunuz
Hasan 10 ay önce
AKP için emeklilikte yaşa takılanlar söz konusu değil ise bizim için de AKP söz konusu değildir. Hakkımızı arayanların yanında olacağız
Eytli 10 ay önce
Akp emekçi düşmanı vermez. Söke söke alınacak güçleri yetmeyecek. Oy moy yok
Burak 10 ay önce
Bizde belediye secimi diye vAllahi bir çalışmamız OLMAYACAKTIR BÖYLE SECIM GUNDEMIMIZDE YOK
Ahmet 10 ay önce
5 milyon sureliye bakıyorsunuz kendi halkınıza bakamıyorsunuz yazıklar olsun
Bülent yıldız 10 ay önce
Yıllarca bugünü bekledik verilen hak hiç mir zaman geri alınmaz
eyt çözüm 10 ay önce
Korkak tavuk mültecileri besliyoruz. Savaşmaktan kaçıp bşzim ülkemizde sefa sürüyorlar. Bizleride mağdur ediyorlar. Dünyadaki tüm mültecileri bizmi kurtaracağız. Çok zengin bir ülke değiliz. 1600 tl maaşla çalışıp 700 800 tl kira vererek yaşamını sürdüren milyonlarız. Eyt buyüzden çözüme kavuşturulmalıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın