AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: Kur Atağı Bertaraf Edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ekonomide yaşanan son gelişmelere dair yapmış olduğu açıklamasında kur atağının bertaraf edildiğini açıkladı. Mahir Ünal açıklamalarında ayrıca bu süreçte ortaya koyulan direncin önemine vurgu yaptı.

EKONOMİ 22.08.2018, 12:16
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: Kur Atağı Bertaraf Edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valiliği önünde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Burada kendisine sorulan sorulara yanıt veren Mahir Ünal gündeme dair konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Ekonomi ve döviz kuru konusunda önemli açıklamalarda bulunan Mahir Ünal yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdi. 

KUR ATAĞI BERTARAF EDİLDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ekonomi konularına dair açıklamalarında döviz kurunda yaşanan dalgalanmalara değindi. Döviz kuru üzerinden Türkiye'ye yönelik bir saldırı yapıldığını ifade eden Mahir Ünal bu saldırının bertaraf edildiğini söyledi. Konuşmasında ayrıca yeni hükümet sistemi hakkında da görüşlerini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

"Bu hem yeni hükümet sisteminin ne kadar iyi çalıştığının bir göstergesiydi, hem de ekonominin tek bir çatı altında toplanmasının sonuçlarını görmemiz açısından son derece önemliydi. Hazine ve maliyeden sorumlu bakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve yüksek koordinasyonla bu kur atağı, bir millet mukavemetiyle birlikte bertaraf edildi."

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin büyük bir kararlılık ve cesaretle yoluna devam ettiğini ve edeceğini söyleyen Mahir Ünal, ''"Bu da Türkiye'nin hızla yol alması anlamına geliyor. O yüzden artık hem siyasette, hem hükümette taşlar yerli yerine oturuyor ve daha yüksek bir koordinasyon söz konusu." dedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Ceycey 1 yıl önce
Kur atağı bertaraf edildimi? Bertarafmı etti acaba.ben pek bertaraf ettiğiniz birsey göremiyorum