Almanya 2 Bin Euro Maaşla 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı ! İşte Başvuru Formu

Almanya için Türkiye'den 2 bin euro maaş ile 10 bin işçi alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu işçi alımına ilişkin başvuru erkanına erişim sağlanamıyordu ancak şirket tarafından çalışmalar yapıldı ve başvuru ekranı erişime açıldı. Konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Almanya 2 Bin Euro Maaşla 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı ! İşte Başvuru Formu

OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş daha önce yaptığı açıklamalarında Almanya için Türkiye'den 10 bin personel alımı yapılacağı ifade etmişti. 

Söz konusu personel alımında işe alınacak olan işçilere 2 bin euro maaş verileceği de ifade edildi. 

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Söz konusu açıklamalar ardından binlerce kişinin işçi başvurusu yapmak isteyen adayların siteye yoğun bir şekilde giriş yapmasından dolayı başvuru ekranı çökmüştü. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada ise kısa zamanda bu sorunun çözüleceği ve başvuruların yeniden alınacağı belirtildi. Bugün itibari ile başvuru ekranı yeniden açıldı ve adaylar başvurularını yapmaya başladılar. 

Açılan başvuru ekranı görüntüleri ise şöyle:

YAPILAN AÇIKLAMALAR

OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

Türkiye’ye gelme sebeplerimizdeki en büyük neden Türk olmam.

Kendi milletimin Almanya’ya gitmesine yardımcı olmak maksadıyla buraya geldim. Şu anda kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız eleman ihtiyacımız bulunuyor. Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerimizi açtık. Yabancı işçi yasası 1961 yılından beri mevcut. 2010 yılında yeni bir kanuni düzenleme yapıldı, kölelik gibiydi ama yasa yürürlüğe girmedi.

Projeler üzerine konuştuk, araştırmalar yaptık. İki senedir bu konu üzerine konuşuyoruz ve geçen hafta bütün onayları aldık ve şansımıza Almanya da bunun açıklamasını yaptı. Artık 3. Devletlerden vasıflı ve vasıfsız işçi getirebileceğiz

Bütün masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz. Üzerine basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay. Bu sürede eleman 18 ay boyunca yalnızca bizim yanımızda çalışır. Çalışma vizesini de bu şekilde alıyoruz. O nedenle Almanya kendisini garantiye alıyor ve bu nedenle işsizlik parası hakkı olmuyor. Şu anda Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar. Bu durum kanunen böyle. Eğer başka yerle anlaşırsa, 6 sonra bizden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yeniden yapabilir

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

İşçi alımına ilişkin başvurular "//www.obm-turkiye.com" web adresi üzerinden yapılacaktır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cumaali
Cumaali - 7 ay Önce

Formu doldurdum inşAllah hayirlisi olur

Mirzeydinn
Mirzeydinn - 7 ay Önce

Bu başvuru yapan arkadadaşlar neden nasıl başvuru yaptıklarını neden söylemiyorlar. İnsanlık öldümü. Sonuçta nasip kısmet olayı bu ışler ayıptır ya.

Dilara
Dilara - 7 ay Önce

Sayfa açılmıyor hangi siteden doldurdunuz formu yardımcı olurmusunuz 3 gündür bakıyorm açılmıyor

Mevlüt
Mevlüt - 7 ay Önce

Ben başvurdum formu doldurdum

Arzu
Arzu - 7 ay Önce

Acil çalışmak istiyorum

Selim 05426389566
Selim 05426389566 - 7 ay Önce

Loder operetörünüde yapmışsım Gaz altı Kaynak biliyorum

Deniz
Deniz - 7 ay Önce

Doldurduk formu Rabbim hayırlısını nasip etsin inşAllah

Mehmet
Mehmet - 7 ay Önce

Forma ulaşamıyorum ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

Mehmet Yeter
Mehmet Yeter - 7 ay Önce

Nasıl formu doğdunuz forum acımıyor