Almanya'ya 3 Bin Euro Maaşla 10 Bin İşçi Alımı Hakkında Konsolosluk Tarafından Açıklama Yapıldı!

Almanya Başkonsolosluğu tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve "Ankara’daki Alman Büyükelçiliği, Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili basında çıkan haberler konusunda şu açıklamayı yapmaktadır" denilerek 3 bin euro maaşla Almanya'ya 10 bin işçi alımı hakkında detaylar paylaşıldı. Peki OBM işçi alımı iptal mi edildi? Son bilgiler...

Almanya'ya 3 Bin Euro Maaşla 10 Bin İşçi Alımı Hakkında Konsolosluk Tarafından Açıklama Yapıldı!

Yapılan açılamada ise;

"OBM firmasıyla Federal Hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal Hükümetle Türk Hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya’da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur.

Nitelikli bir meslek eğitimi almış uzman personele Almanya’da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır. Federal hükümetin //www.make-it-in-germany.info.tr/ adlı enformasyon portalında bu  olanaklar hakkında bilgi verilmektedir.

Vize ve çalışma izni başvuruları için halen aynı  kurallar geçerlidir. Bu kurallar Büyükelçiliğin web sayfasında https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/1514554 linkinde bulunmaktadır." denildi.

Detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz...

OBM TÜRKİYE SİTESİNE ERİŞİM KAPANDI

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkan
Türkan - 7 ay Önce

Neden kapandı acaba