Altın Fiyatları Geriledi: 10 Eylül Cumhuriyet Altını, Çeyrek Altın ve Gram Altın Fiyatları

Altın fiyatlarındaki son durum vatandaşlar tarafından ve altın için yatırım yapanlar tarafından araştırılıyor. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları da yapılan sorgulamalar arasında yer alıyor. Bu bağlamda dünyada ons altın fiyatlarının 1500 doların altına inmesiyle Türkiye'de de buna bağlı olarak gram ve çeyrek altın fiyatları geriledi.

EKONOMİ 10.09.2019, 09:25
Altın Fiyatları Geriledi: 10 Eylül Cumhuriyet Altını, Çeyrek Altın ve Gram Altın Fiyatları

Ons altın bu sabah 08.20 itibariyle 1498 dolara geriledi. Ons altının gerilemesi kapsamında iç piyasada altın fiyatları aşağı yönlü hareket etti. 

GRAM, ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI FİYATLARI

Altının gram fiyatı haftaya yükselişle başlamıştı. Bunun ardından gram altın 275 TL civarında seyrediyor.

Çeyrek altın ise bu gelişmeler kapsamında 452 TL seviyesinde bulunuyor. Bunun yanı sıra Cumhuriyet altını bin 872 TL seviyesindedir.

Altın fiyatları hakkında analistler tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada analistler iki hafta boyunca merkez bankaları para politikası toplantılarının takip edileceğini belirterek, merkez bankalarının kararlarının altın fiyatları üzerinde etkili olmasının beklendiğini ifade etti.

Bu hafta perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Avrupa Merkez Bankası, gelecek hafta da ABD, Japonya ve İngiltere merkez bankalarının toplantıları yatırımcıların odağında yer alıyor.

Yorumlar (0)