Altın fiyatları kuyumcuları bile şaşırttı!

Son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelerden dolayı altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalardan dolayı kuyumcular bile altın fiyatlarını hangi seviyeye ulaşacağını tahmin edemez oldu.

EKONOMİ 09.10.2019, 00:23
Altın fiyatları kuyumcuları bile şaşırttı!

Suriye’de teröristlerin temizlenmesi için harekete geçen Türkiye'ye karşı Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın ekonomi tehdidi sonrasında altın fiyatları ve döviz fiyatları fırladı. Yükselen altın fiyatlarıyla ilgili olarak Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, "Herhangi bir müdahaleden sonra dünyada Amerika, Avrupa Birliği veya dünya bankalarıyla aramızdaki ilişkilerin ne boyuta bizim ekonomimize ne şekilde bir müdahale olacağı bilinmemekte" ifadelerini kullandı.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELDİ

"Son zamanlarda Suriye ile ilgili olan gelişmeler, Amerika ile olan ilişkilerimizi de etkilemekte.” Diyen Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, “Donald Trump gibi önceden ne yapacağı belli olmayan, dünya siyasetinin talihsiz yüzlerinden bir adamın Amerika gibi süper gücün başına geçmiş olması dünyanın yeniden şekilleneceği veya yeniden gündeme geleceği gibi algılanmaya başladı. Buna bağlı olarak da dünya genelinde ons bazında altının zayıflaması, geriye düşmesi iç piyasada Suriye olaylarından dolayı dövizin atak yapması fiyatlarda Türkiye piyasalarında altın fiyatlarını yukarı çekti" dedi.

KUYUMCULAR BİLE TAHMİN EDEMİYOR!

Ayrıca Başman“Orada çatışmadan veya herhangi bir müdahaleden sonra dünyada Amerika, Avrupa Birliği veya dünya bankalarıyla aramızdaki ilişkilerin ne boyuta geleceğini özellikle dün Trump'ın yaptığı saçma sapan tehditten sonra bizim ekonomimize ne şekilde bir müdahale olacağı bilinmemekte. Altın fiyatlarının artmasını da döviz fiyatlarının tırmanışa geçmesine bağlamaktayız. Bu böyle devam edecek mi, bunu ancak operasyon yapılacaksa operasyondan sonra göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)