Altın Fiyatları Yükselişe Geçti ! İşte Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 8 Ekim 2019 anlık ve güncel altın fiyatları birikim yapanlar ve yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Peki gram altın ve çeyrek altın ne kadar? İşte detaylar...

EKONOMİ 08.10.2019, 12:16
Altın Fiyatları Yükselişe Geçti ! İşte Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları

Altının gram fiyatı, önceki kapanışa göre yüzde 0,5 değer kaybı yaşadı. Buna göre gram altın 278,7 lira seviyesinde seyrediyor.

ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Konu ile ilgili olarak dün altının ons fiyatındaki düşüşe rağmen dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü 280,2 liradan tamamladı.

Gram altın bugüne düşüşle başlamasının ardından çeyrek altın fiyatları yükselmeye başladı. Buna göre Kapalıçarşı'da çeyrek altın 458 lira, Cumhuriyet altını 1.870 liradan satılıyor.

ANALİSTELER AÇIKLAMA YAPTI

Altının ons fiyatı ise önceki kapanışa göre yüzde 0,1 yükselişle 1.495 dolardan işlem görüyor. Analistler, ABD ile Çinli yetkililer arasında 10 Ekim'de başlaması beklenen ticaret görüşmelerinin altın fiyatlarını etkileyebileceğini belirterek, görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkması halinde altının ons fiyatında aşağı yönlü hareketin görülebileceğini ifade etti.

Yorumlar (0)