Altın Fiyatları Yükseliyor mu? Altın Piyasalarında Son Durum Ne? Çeyrek, Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar?

Altın fiyatları yönünü yükselişe çevirdi. Dolar kurundaki artış altını baskılamaya başladı. Bugün Rus kaynaklarının S-400'lerin teslim tarihini açıklamasının da piyasalar üzerindeki etkisi merakla bekleniyor. Dün ons altındaki değer kayıplarına paralel negatif bir seyir izleyen gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,12 azalışla 238,5 liradan tamamladı. Gram altın bugüne ise yükselişle başlayarak 240,7 lira seviyesinde dengelendi. Peki, çeyrek altın fiyatları ne kadar? Yarım altın ve gram altın fiyatlarında son durum ne? Detaylar haberimizde...

Altın Fiyatları Yükseliyor mu? Altın Piyasalarında Son Durum Ne? Çeyrek, Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar?

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 239,7 lira seviyesinde dengelendi. 

Dün ons altındaki değer kayıplarına paralel negatif bir seyir izleyen gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,12 azalışla 238,5 liradan tamamladı. Dolar kurundaki artış altını baskılamaya başladı. Bugün Rus kaynaklarının S-400'lerin teslim tarihini açıklamasının da piyasalar üzerindeki etkisi merakla bekleniyor.

Dolar Fiyatları Altını Baskılıyor

AA Finans Analisti İslam Memiş, dolar varlıklarında yaşanan toparlanmanın ons altın fiyatını baskılamaya devam ettiğini kaydetti.

Memiş, altının ons fiyatında negatif görünümün devam ettiğini belirterek, ons altında düşüşlerin devamı halinde 1.263 doların destek olarak takip edileceğini, 1.278 doların ise direnç konumunda olduğunu dile getirdi.

S-400 Tarihinin Açıklanmasının Piyasalar Üzerindeki Etkisi Merakla Bekleniyor

Rus kaynaklardan, Türkiye'nin sipariş ettiği çok tartışılan S-400'lerin Temmuz'da teslim edileceğini açıklamasının üzerine piyasalarda hareketlilik bekleniyor.

Peki, Çeyrek Altın Ne Kadar? Altın Fiyatlarında Son Durum Nedir?

Çeyrek Altın

ALIŞ: 384,87

SATIŞ: 393,62

Yarım Altın

ALIŞ(TL)766,31

SATIŞ(TL)786,18

Gram Altın

ALIŞ(TL)240,57

SATIŞ(TL)240,63

Cumhuriyet Altını

ALIŞ(TL)1.592,00

SATIŞ(TL)1.616,00

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 17:35
YORUM EKLE