Ankara'da Ekmek Fiyatlarına Yüzde 25'lik Zam!

Türkiye Fırıncılar odası tarafından alınan kararlara göre; ekmeğe Ankara'da 2 yıldır zam yapmadığı ifade edildi ve bu kapsamda ekmek fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapıldığı belirtildi. İşte ekmek fiyatlarında son durum...

EKONOMİ 01.10.2018, 12:09
Ankara'da Ekmek Fiyatlarına Yüzde 25'lik Zam!

2 yıldır Ankara'da ekmek fiyatlarına zam yapılmadığı ifade edilirken yeni bir zam yapıldığı duyuruldu.

Bugünden itibaren 200 gram ekmeğin fiyatı 1 liradan satışta bulunurken 1.25 TL olarak müşterilere sunulacağı ifade edildi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balc katılım sağladığı Habertürk TV'nin canlı yayınında zamma yönelik olarak açıklamalarda bulundu.

2 yıldan beri ekmeğe zam yapmadıklarını belirten Balcı, un, akaryakıt, işletme ve işçilik giderleri nedeniyle ekmek maliyetlerinde ciddi bir artışın söz konusu olduğunu ifade etti.

Ayrıca Ekmek Üreticileri Federasyonu Başkan Yardımcısı Fahri Özer'de Türkiye'de 16-17 ilde ekmek fiyatlarının zamlandığını sözlerine ekledi.

Eylül ayı başında 50 kilogramlık unun fiyatı 75 TL'den 95 TL'ye çıktı ve daha sonra yüzde 26.6 zam üzerine Ticaret Bakanlığı'ndan müdahale geldiği görülmüştür.

Bakanlık Dâhilde İşleme Rejimi (DIR) dışında gerçekleşen un ihracatına sınırlama getirmişti. Sınırlama getirilen un ihracatının payının, Türkiye'nin toplam un ihracatının yaklaşık yüzde 1'ini oluşturduğu ve fiyat istikrarının sağlanmasını müteakip sona erdirileceği duyurulmuştu...

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)