Ankara'da Okul Servislerine Zam Yapıldı!

Okulların açılmasına sayılı günler kala okul servis ücretlerine zam yapıldı. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası tarafından alınan kararlara göre; servis ücretlerine yüzde 13 zam yapıldığı belirtildi.

EKONOMİ 28.08.2018, 17:36
Ankara'da Okul Servislerine Zam Yapıldı!

2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde yeni bir zam haberi geldi.

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Başkanı Halil İbrahim Seyfi konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada; servis aracı ücretlerine yüzde 13 oranında zam yapıldığını duyurdu.

Okul öncesi ilkokul ve ortaokullara öğrenci taşıyan servislerde rehber bulundurma zorunluluğu hatırlatan Halil İbrahim Seyfi aylık olarak her öğrenci başına ödenen 45 TL'lik rehber personel giderlerinin de 20 TL'lil artışla beraber 65 TL olduğunu sözlerine ekledi.

Ayrıca zammın geçerkeçesini açıklayan Halil İbrahim Seyfi yaptığı açıklamada ise; bir önceki yıla göre yedek parça, bakım ve işletme giderlerinde asgari ücret artışına paralel olarak artış yaşandığını kaydetti.

Halil İbrahim Seyfi konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada;

"Taşıma sektöründe fiyatlar konusunda en belirleyici unsur akaryakıt fiyatlarıdır.

Bir önceki yıl fiyat tarifesini yayınladığımız haziran ayından bu yana akaryakıt fiyatlarındaki artış yüzde 30 civarındadır" ifadelerini kullandı.

İŞTE YENİ RAKAMLARA GÖRE ÜCRET TARİFESİ

-0 kilometreden 3 kilometreye kadar olan mesafe için bin 818 TL

-3 kilometreden 6 kilometreye kadar olan mesafe bin 989 TL

-6 kilometreden 10 kilometreye kadar olan mesafe 2 bin 340 TL

-10 kilometreden 15 kilometreye kadar olan mesafe 2 bin 718 TL

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)