Ankara'da Otobüs ve Dolmuşun Ardından Taksi Ücretlerine de Zam Yapıldı

Ankara'da daha önce otobüs ve dolmuş ücretlerine zam yapılmıştı. Bunun ardından taksi ücretlerine de zam yapıldığı açıklandı.

EKONOMİ 05.09.2019, 08:57
Ankara'da Otobüs ve Dolmuşun Ardından Taksi Ücretlerine de Zam Yapıldı

Ankara'da otobüs ve dolmuş ücretlerine daha önce zam yapılmıştı. Bu yapılan zammın ardından taksi ücretlerine de zam geldi.

TAKSİ ÜCRETLERİNE NE KADAR ZAM GELDİ?

Yaklaşık 30 aydır taksi ücretlerine zam yapılmışyordu.

Zam yapılmayan taksi ücretlerine, bu pazartesi gününden itibaren başlamak üzere taksi açılış ücretleri 4 TL'den 4,60 TL'ye, kilometre başı ücret ise 3TL'den 3,40 TL'ye yükseltildi.

Yorumlar (12)
Melih Gö.... 2 hafta önce
Isterseniz tekrar gelebilirim
Falankes 2 hafta önce
Keşke siz gelseydiniz haseki değilde siz olsaydınız yine alırdınız başkanlığı
İ. Sapan 2 hafta önce
Herşeye en az yüzde otuz zam.memura emekliye yüzde üçü dördü çok görüyorlar yazık bu insanlara hak ve adalet diye bir şey var!!!!
Zamm 2 hafta önce
Daha önce dediğim gibi cok iyi bir devletimiz var somurce devletimiz enflasyon rakamları na bakıldığında Türkiye çöküş halinde askeri ücretle çalışanlar 600 lira borçla birdahaki aya geçiyor elektirik su doğalgaz tarım tekstil herşeye yüzde 30 Luk zam Allah sonumuzu hayır etsin
Duygu s 2 hafta önce
Cok merak ediyorum ankaralilar size ne yapti diye
Mert 2 hafta önce
Ankaralılar kendi yaptı bu belediyenin zammı
Tuncman 2 hafta önce
Devletle alakası ne onu anlamadım belediyelere özerk bir yapıya sahiptir... İstemes yapmazdı..
Tr 2 hafta önce
Evet, belediyeler özerk yapıda ve gelirlerinden devlete pay veriyorlar. Ama 2004 te çıkan yasayla hazineden destek alamıyorlar ve borçlanmalarını da yine özerk bir şekilde yurtiçi yada dışı finans kurumlarından yapabiliyorlar. İktidar, yatırımlar için kendi belediyelerine destek sağlarken, rakip parti belediyelerine devlet kasasını kapatıyor. Devletin kasası iktidarın mı yoksa halkın yani ülkenin tümüne mi ait?
Emrah 2 hafta önce
Benzine mazota her gün zam geliyor belediyeyi eleştirenler ilk önce bu zamlara sebep olan hükümeti eleştirsin
Bayraktar 2 hafta önce
Zaten hükümet eleştiriliyor bu konuda bunlar değilmiydi her şey çok güzel olacak diye gelen seninde hükümetten farkın yoksa ne anladık yazık bu vatandaşa hepsi aynısının laciverti gelene kadar
Falankes 2 hafta önce
Asıl kayyum atılacak belediye Ankara büyükşehir belediyesi kayyum olarakta Melih başkan gelsin
Ankaralı 2 hafta önce
Yazıklar olsun ancak zengin leri tutsun bu esnaf odası başkanı olacak adam sanane kısa mesafeden taksi metre ne yazarsa almıyormusun vatandaştan 10 nedemek kibar hırsızlık başkanda avuç ortağı kendi bindiği makam arabasını parasıylamı altmışta orada burada gezip sefa yapıyor tabi kendi dolmuşu ve taksisi olunca herşey mübah 7 tl ücretim tutuyor neymiş 10 tl alırım kibar hırsızlar kısa mesafe gitmezsen yapma ozaman taksicilik millet senin keyfine göremi hareket edecek terbiyeden yoksunlar bende diyorumki taksi metreden fazla alınan para haram zıkkım olsun boğazınızdan geçmesin başkanından şöförüyle Allah korkusu olmayan aç gözlü insanlar zıkkım yiyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın