Anneler Devlet 400 TL Çocuk Bakım Desteği Sağlıyor 'Kimler Nasıl Başvuru Yapabilir?'

Devlet çalışma hayatında kadın istihdamının artırılmasına ilişkin önemli adımlar atıyor. Bu kapsamda kadınlara çocuk bakım desteği ödemesi yapan devlet kadın istihdamını artırmayı amaçlıyor. Peki devlet tarafından sağlanan çocuk bakım desteğinden kimler faydalanabilir.

EKONOMİ 16.09.2018, 20:13
Anneler Devlet 400 TL Çocuk Bakım Desteği Sağlıyor 'Kimler Nasıl Başvuru Yapabilir?'

Devletin çalışan veya çalışmayan annelere sağladığı desteklerden bir tanesi de çocuk bakım desteği. 

Çalışma hayatında kadın istihdamının artırılması adına atılan bu adımla kadınlara çocukları için destek sağlanıyor. Devlet tarafından sağlanan bu desteğe dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

KADINLARA 400 TL ÇOCUK BAKIM DESTEĞİ

Kadınların çalışma hayatı içinde daha çok yer almaları amacıyla hazırlanan projeyle kadınlara iş başı eğitim kurslarına katılmaları halinde verilecek. Bu çerçevede 2 yaş ile 5 yaş arasında çocuğu bulunan kadınlara sağlanacak destek miktarı 400 TL olarak veriliyor. Bu proje ile 2 ve 5 yaş arasında çocuğu bulunan kadınlara İşkur tarafından verilen iş başı eğitim kurslarına katılmaları halinde her ay 400 TL çocuk bakımı desteği sağlanacak.

Devlet tarafından çalışan annelerin desteklenmesi amacıyla verilen çocuk bakım parası henüz pilot il aşamasında. Başlangıçta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da yaşayan ve gerekli koşulları yerine getiren annelere verilen bu destek için başvuruda bulunmak gerekiyor. Ayrıca bu çocuk bakım desteğinden yararlanmak isteyen anneler İŞKUR Müdürlüklerinden uygulamanın kendi şehirlerde başlayıp başlamadığını öğrenebilirler. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
Sema Ökten 1 yıl önce
Osmaniye merkez bu kapsamda mı bizde başvuru yapabilmeniz uygun mudur
Dilek 1 yıl önce
Ceyhan damevcutmu