banner731

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Yaptı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerine zam yaptı. Belediye tarafından yapılan açıklamada yeni tarifeler duyuruldu. Vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmaları durumunda zamlı ücretlere dikkat etmesi talep edildi. Peki Antalya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerine ne kadar zam yaptı?

EKONOMİ 08.08.2019, 19:14
Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Yaptı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerine zam yapıldığını açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan son açıklamada zamların 15 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Söz konusu yeni düzenleme ile beraber "tam bilet 3 lira 20 kuruş, indirimli bilet 2 lira 70 kuruş, öğrenci bileti 1 lira 80 kuruş, kredi kartı kullanımı 3 lira 20 kuruş, "kullan at" bilet fiyatı ise 3 lira 50 kuruş olarak" olarak açıklandı.

Ayırca yeni düzenleme ile 1 lira olan aktarma ücreti ise 60 dakikalık süreyle ücretsiz oldu.

YAPILAN ZAMMIN GEREKÇESİ AÇIKLANDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz, zamlara yönelik değerlendirmelerde bulundu ve son tarife değişikliğinin 2 yıl önce yapıldığını belirti.

Bu nedenle başta akaryakıt olmak üzere pek çok kalemde yaşanan artışın ulaşım esnafını olumsuz etkilediği vurgulandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz açıklamasında;

"Halkımızın menfaatleri en büyük önceliğimizdir. Bu husus dikkate alınarak titizlikle çalışılmış ve yeni tarife belirlenirken halkımızın ekonomisi ile toplu taşıma esnafının durumu arasında dengeleme yapılmıştır.

Böylece artırım oranı yüzde 24 oranında tutulmaya çalışılmıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyemiz tarafından daha konforlu toplu taşıma gerçekleştirilmesi için 3. etap raylı sistem hattımız,

Kurban Bayramı'nda Varsak-Yeşiltepe durağı arasında hizmet sunmaya başlayacaktır, Yeşiltepe ile 1. etap arasında aktarma yapacak yolcularımız için ücretsiz ring seferlerimiz düzenlenmiştir.

Bu şekilde tek ücret ile Varsak durağından Havalimanı - Expo ve Fatih duraklarına kadar ulaşım sağlanacaktır.

Antalya'nın mevcut 35 kilometrelik raylı sistem hattına 11,5 kilometre daha eklenerek raylı sistem hat uzunluğumuz 46,5 kilometreye ulaşmıştır. 

Kurban Bayramı süresince Büyükşehir Belediyemizin işlettiği tüm toplu taşıma araçları ücretsiz olacaktır." dedi.

Yorumlar (0)