Apple 20 Bin Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Apple İş İlanları

Dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip dev şirketten flaş işe alma açıklaması geldi. Dünya genelinde yüksek piyasa değerine sahip Apple tarafından yapılan son açıklamaya göre 2023 yılına kadar 20 bin personel istihdamı sağlanacağı ifade edildi. Apple personel alımı hakkında detaylar net olarak açıklanmazken, Apple işe giren bir kişi yüksek tutarda maaş ödemesi almaktadır.

EKONOMİ 16.08.2019, 18:34
Apple 20 Bin Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Apple İş İlanları

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Apple tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şirketin 2017 yılında öngördüğü 2 milyon kişiyi yüzde 20 oranında aştığı ifade edildi.

Bu verilere bağlı kalarak Apple'ın Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) doğrudan ya da dolaylı olarak 2, 4 milyon istihdam sağladığı duyuruldu.

YENİ İSTİHDAM SAĞLANACAK

Apple tarafından yapılan açıklamada 20 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi ve 20 bin istihdamın 2023 yılına kadar gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açıklamada ise Amerika'da yaratılan istihdam hakkında 2017 yılında yapılan son tahminden 2019'a kadar doğrudan yaratılan istihdamın, büyük bölümünün Apple için parça sağlayan Broadcom gibi şirketlerde başta olmakla beraber 80 binden 90 bine çıktığı duyuruldu.

Ayrıca Apple ürünlerinde bulunan uygulamalar kapsamında ilişkili istihdam ise 2017 yılından 2019'a kadar 325 bin kişi artış yaşadı ve 1,9 milyona çıktı.

Ancak Apple iş ilanları hakkında detaylı bilgi açıklanmadı. Açıklamalar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (2)
Annenin apusarasi 4 ay önce
Bu nasıl bir clickbaittir. Hiç mi bidonla turşu taşımadınız a Allahsızlar.
Annenizim 4 ay önce
Bu nasıl bir clickbaittir. Hiç mi bidonla turşu taşımadınız a Allahsızlar.