Apple Kredi Kartını Çıkarıyor! Apple Card Nedir, Nasıl Kullanılır?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli teknoloji şirketi Apple kredi kartı çıkaracağını duyurdu. Apple, bazı iPhone kullanıcılarına ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs ile ortak oluşturulan Apple Card isimli kredi kartına başvuru yapılması için davette bulundu.

EKONOMİ 06.08.2019, 22:45
Apple Kredi Kartını Çıkarıyor! Apple Card Nedir, Nasıl Kullanılır?

The Verge tarafından aktarılan bilgiye göre Dünya devi Apple ve Goldman Sachs bir önceki kazanç açıklamaları esnasında açıklanan kredi kartının, bir ay sonra kullanıcıların tamamına sunulacağı ifade edildi.

KULLANICILARIN HEPSİ BAŞVURU YAPABİLECEK

iOS 12.4 ya da üzeri işletim sistemine sahip olan tüm iPhone kullanıcılarının telefonlarında yer alan cüzdan uygulamasıyla beraber Apple Card'a başvuru yapabilecekleri açıklandı.

Ayrıca uygulama için verilen kullanıcı bilgilerinin denetiminin sağlanması adına Goldman Sachs’e gönderileceği ve bu sayede işlemin bir dakikadan daha kısa süreceği ifade edildi.

Konu hakkında Apple’dan yapılan açıklamada ise Apple Card’ın Chase Sapphire veya American Express gibi ayrıcalıklı kartlarla rekabet etmeyi hedeflemediği vurgulandı.

Diğer yandan Apple Card'a bütün iPhone kullanıcılarının erişebilmesinin amaçlandığı ifade edilirken kart başvuru sürecinin diğer kartlarda olduğu kadar sıkı olmayacağı paylaşıldı.

Yorumlar (0)