26 Temmuz 2020 Pazar 11:25
Araç almak isteyenler dikkat! 20 bin TL'ye otomobil alabilirsiniz!

Araç almak isteyen vatandaşları sevindiren haber Ticaret Bakanlığı'ndan geldi. Gümrükten kalan araçların satışları e ihale sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Araç ihalelerine bakıldığında 20 bin TL'den başlayan fiyatlardan araçlar satılıyor.

BAZI ŞARTLARI VAR

İhaleye katılarak uygun fiyatta araç almak isteyen kişilerin bir takım şartları taşıması gerekiyor. İhalelere katılabilmek için ilk olarak www.eihale.gov.tr adresine gidilerek ücretsiz üye olması gerekiyor.

ARANAN ŞARTLAR

Aranan şartlar şu şekilde:

 • Kullanıcı, üyelik formunu doldurarak sisteme kayıt olmasıyla bu formda yer alan bilgilerin tam, doğru, kendisine ait olduğunu taahhüt etmiş ve formda yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, üyelik formunda yer alan bilgilerinin eksik veya yanlış olmasından doğan veya doğabilecek olan zararlardan sorumludur.
 • Eşya mevcut durumu ile satışa sunulmaktadır.Sistemde yer alan eşyaya ait bilgiler, bilgi niteliğindedir.Sistemde teklif veren istekliler e - ihalesi yapılan eşyayı mevcut haliyle görmüş, incelemiş ve e - ihaleye sunulduğu haliyle kabul etmiş sayılır.Teslim edilen aracın sistemde belirtilenlerden farklı çıkması halinde şartnamede belirtilen haller dışında itiraz edilemez.
 • E - ihale işlemleri için kullanıcıya, istekliye veya alıcıya yapılacak her türlü bildirim sistem üzerinden yapılır ve gerektiğinde ilgililere e-posta veya SMS yoluyla bilgi verilir.Sistemde yer alan bilgilerin kullanıcıya, istekliye veya alıcıya e-posta veya SMS yoluyla yapılan bildirimlerden farklı olması halinde sistemde yer alan bilgiler esas alınır.
 • En düşük teklif miktarı 100(yüz) TL.’dir. Teklifler 100 TL ve katları şeklinde verilir.
 • Üyeler tarafından sistem üzerinde kullanılacak teminat ve satış bedellerinin e - ihale uygulaması için döner sermaye adına açılmış banka hesaplarına yatırılması gerekmektedir. Banka ve hesap bilgileri ile ilgili ayrıntılı bilgiye e - ihale ana sayfasında bulunan duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir.”
 • Teminat yatırılmasıyla, sisteme kayıt için gerekli olan üyelik formunda, satış şartnamesinde ve ilgili mevzuat düzenlemelerinde yer alan düzenlemeler ve koşullar ile sistemde yer alan genel ve özel koşullar kabul edilmiş sayılır.
 • Eşyanın alıcıya tesliminden sonra eşyanın piyasaya arzı, kullanımı veya tescili için alınması gereken her türlü iznin veya belgenin alınması, kayıt, tescil veya bildirim işlemleri alıcı tarafından yerine getirilir ve bunlara ilişkin her türlü mali yük ve yükümlülük alıcı tarafından karşılanır.
 • Satışlar 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında değildir.
 • Eşyaya ilişkin ÖTV ve KDV ihale bedeli içinden ayrıştırıldığından, maktu olması nedeniyle ihale bedelinden ayrıca alınacağı belirtilenler hariç, ihale bedeli dışında ayrıca ÖTV ve KDV alınmamaktadır.
 • Tasfiye işletme müdürlüğü, gerekçesini belirterek e-ihale öncesinde, sırasında veya sonrasında eşyanın teslim edilip edilmediğine bakılmaksızın ihaleyi veya satışı iptal etmeye yetkilidir. Alıcı, satış şartnamesinde belirtilen hallerde ihalenin veya satışın iptalini isteyebilir.
 • Bakanlık, sistemin düzgün ve doğru işleyişi ile sistemde yer alan her türlü bilginin güvenliğinden ve gizliliğinden sorumludur. Sistemde oluşabilecek sorunlar dışında internet, telefon ve GSM hatlarındaki sorunlar gibi sistemden kaynaklanmayan sorunlar veya kullanıcıdan kaynaklanan nedenlerle istekliler tarafından sistemde teklif verilememesi veya Bakanlık tarafından kullanıcı, istekli veya alıcıya e - posta veya SMS yoluyla yapılacak bildirimlerin yapılamamasından Bakanlık sorumlu değildir. Sistemde yer alan her türlü süreç, sistemde yer alan bilgiler doğrultusunda tamamlanır.
 • Bakanlık, üyelerin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde, yasal gereklere uygun hareket etmek veya Bakanlığa tebliğ edilen yasal işlemlere uymak zorunda olduğu hallerde açıklayabilir.
 • E - ihale sonuçları sistemde duyurulur.
 • Ticaret Bakanlığı elektronik ihale programının, yazılımı ve tasarımı Bakanlığın mülkiyetindedir. Bunlara ilişkin telif hakkı ve / veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez.

İHALE İLE ALINABİLECEK EN DÜŞÜK ARAÇ FİYATLARI

İhale yoluyla uygun fiyatlarda araç almak isteyenler için en uygun fiyatlı araçlardan bazıları şu şekilde ifade edildi:

 • Volkswagen Passat 1998 model 20 bin 250 lira
 • BMW 3.16i 1996 model 32 bin lira
 • Renault Scenic 2003 model 32 bin lira
 • Volkswagen Golf 1998 model 36 bin lira
 • Opel Astra 2006 model 40 bin lira
 • 2002 RENAULT MEGANE II HB 1.5 DCI 40 bin lira
Son Güncelleme: 26.07.2020 11:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.