Araç Sahiplerine Müjdeli Haber ! Borçlardan Kurtulabilirsiniz

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren düzenleme yapıldı. 4 milyondan fazla vatandaş ilgili düzenleme ile birlikte trafik cezası borçlarından kurtulabilecek. İşte detaylar...

EKONOMİ 26.09.2016, 15:49 26.09.2016, 15:53
Araç Sahiplerine Müjdeli Haber ! Borçlardan Kurtulabilirsiniz

 4 Milyon 250 bin kişiyi yakından ilgilendiren düzenleme yapıldı ve vatandaş kamuya olan borçlarından yapılandırma ile kolayca kurtulabiliyor. Takvim gazetesinin haberine göre, vergi, prim , su ve öğrenim kredisinin yanı sıra 4 milyondan fazla vatandaşı yakından ilgilendiren trafik cezası borçları içinde yapılandırma imkanı geldi.  

Trafik cezası borcu olan vatandaşların Ekim ayı sonuna kadar bağlı bulundukları vergi dairelerine giderek yapılandırmadan faydalanmak istediklerine dair beyanda bulunmaları yeterli. Yine Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sayfasından da yapılandırma talepleri iletilebiliyor.

Yapılandırma ile birlikte gecikmeden doğan zam ve faiz silinip yerine enflasyona göre güncelleme yapılacak ve bu sayede vatandaşların borçlarında düşüş meydana gelecek. Borçları için başvuruda bulunan vatandaşlara taksitli ödeme seçeneğide sunulacak. Yapılandırma için peşin ödeme seçeneğini kullanan vatandaşlarsa ayrı avantajlar elde edecek, peşin ödeme seçeneğinde, Efnlasyon (Yi-ÜFE) esas alınacağı için kişi hesaplanan tutarın yarısını ödeyebilecek. Taksitli ödemelerde ana para ile birlikte Yİ-ÜFE'de hesaplanacak ve borç ona göre hesaplanacak.  

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı ücretsiz indirebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Yorumlar (0)