Asgari Ücret Görüşmelerinde Türk İş'in Talebi Belli Oldu

7 milyon çalışan tarafından 2019 yılında geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi bekleniyor. Bu kapsamda Asgari Ücret Belirleme Komisyonu toplantılarını gerçekleştiriyor ve Türk İş'in asgari ücret talebi de belli oldu.

EKONOMİ 20.12.2018, 10:24 20.12.2018, 10:41
Asgari Ücret Görüşmelerinde Türk İş'in Talebi Belli Oldu

7 milyon çalışanın beklediği asgari ücret rakamlarında gelişmeler gelmeye devam ediyor.

KRİTİK 3. TOPLANTI BÜGÜN

Asgari ücret için kritik toplantı bugün Türk-İş'in ev sahipliğinde yapılacak.

Saat 14.00'de başlaması beklenen toplantı öncesi Türk-İş'in teklifini Türk İş Danışmanı Enis Bağdadioğlu katılıdığı programda açıkladı.

Türk İş Danışmanı Enis Bağdadioğlu, 'Meliha Okur ile Anlat Bana' programının canlı yayınında asgari ücret teklifini açıkladı.

CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Türk İş Danışmanı Enis Bağdadioğlu, 'Meliha Okur ile Anlat Bana' programının canlı yayınında asgari ücret teklifini açıkladı. Bağdadioğlu şu sözleri söyledi; 'Bizim asgari ücret teklifimiz 2385 TL'

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da önceki gün Meral Akşener'in ziyaretinde fitre miktarının 19 lira olduğunu belirterek 4 kişilik bir ailede bu ücretin aylık 2280 lira etttiğini açıklamıştı.

FİTRE 19 TL

Asgari ücret hesabında fitre miktarları ile hesaplamada bulunan Atalay "Fitre 19 lira ve 4 kişilik bir ailede bu ücret aylık 2280 lira ediyor." dedi.

Yorumlar (0)