banner731

Asgari Ücret İle Çalışanlar İçin Ev Sahibi Olma İmkanı ! Bakan Albayrak Yeni Modeli Açıkladı

Samsun'da konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak yaptığı açıklamalarında dar gelirli vatandaşlar özelinde bir müjde verdi. Bakan Albayrak açıklamalarında asgari ücretli vatandaşları ev sahibi yapacak modelin finansman altyapısını tamamladıklarını belirtti.

EKONOMİ 07.11.2019, 11:08 07.11.2019, 14:00
Asgari Ücret İle Çalışanlar İçin Ev Sahibi Olma İmkanı ! Bakan Albayrak Yeni Modeli Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun'da İş Dünyası ile Buluşma programına katılarak bir konuşma yaptı. Bakan Albayrak konuşmasında dar gelirli vatandaşlar özelinde bir müjde verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarında asgari ücret ile çalışan vatandaşları konut sahibi yapacak modelin finansman altyapısını tamamladıklarını vurguladı. 

Bakan Albayrak açıklamalarında bu model ile her yıl en az 100 bin vatandaşın ev sahibi olacağını belirterek modelin detaylarını bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında özel bir programla anlatacaklarını ifade etti.

DAR GELİRLİLERE EV SAHİBİ OLMA İMKANI

Konu ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Dar gelirli vatandaşlar özelinde müjde vermek istiyorum. Asgari ücretli dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak modelin finansman altyapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle, en düşük faiz oranıyla kiradan daha ucuz maliyetle bu gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapacak finansal altyapıyı tamamladık. Her yıl en az 100 bin vatandaşı ev sahibi yapacak bu modelin detaylarını bu ay bitmeden Cumhurbaşkanımızın liderliğinde özel bir programla anlatacağız."

Yorumlar (0)