Asgari Ücretin 2 Bin TL Olması Konusu Çalışma Bakanı Selçuk'la Görüşüldü

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücret konusunda işçi tarafının taleplerini aktarmak adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen görüşmede asgari ücretin 2 bin TL olması konusu ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun daha erken toplanması konuları ele alındı.

EKONOMİ 30.10.2018, 22:25
Asgari Ücretin 2 Bin TL Olması Konusu Çalışma Bakanı Selçuk'la Görüşüldü

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçi tarafının temsilcisi olan Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücret konusuna dair taleplerini hükümete aktardı. 

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir görüşme gerçekleştiren Ergün Atalay görüşme sonrasında ele alınan konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

ASGARİ ÜCRET 2 BİN TL OLSUN TALEBİ

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Bakan Selçuk ile gerçekleştirdiği görüşmesinden sonra yapmış olduğu konuşmasında; asgari ücret için talep ettikleri 2 bin TL rakamını Bakan Selçuk'a ilettiklerini aktardı. Türkiye'nin ekonomik problemleri olduğu değerlendirmesinde bulunan Ergün Atalay bu sıkıntılı süreçte en fazla işsiz, emekli ve asgari ücretle geçinenlerin etkilendiğini söyledi. 

Bu kapsamda görüşmede 2 bin TL asgari ücret rakamını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a ilettiklerini açıklayan Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun daha erken toplanması konusuna değindi. Türk İş Başkanı Atalay konuşmasında ayrıca Bakan Selçuk'un erken toplanma konusunun hukuken imkansız olduğunu ifadelerini kamuoyu ile paylaştı. Komisyon erken toplansa bile asgari ücret yine Ocak ayında artış gösterecek. 

"Ülke gündeminde KİT'lerle ilgili milletin bir beklentisi var. 85 bin insan 'ne zaman kadroya geçeceğim?' diye beklerken şimdi kıdem tazminatı meselesi gündeme getirildi. Bununla ilgili de görüştük. Bakan, taraflarla konuşmadan bununla ilgili bir çalışma yapmayacağını ifade ediyor. 2 bin TL ile ilgili de 'bir çalışma yapayım ama hukuken bunu erken toplamam mümkün değil' dedi"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (9)
Vatandaş 9 ay önce
Kendi maaşlarına gelince 5dk da toplanabiliyorlar?
Uğur 9 ay önce
Allahınızdan bulun öbür dünyada yakanıza yapışacaklar 1 ton kömür 1.800 odunu geçtim kira elektrik su gıda bir iki çocuk var siz hesap yapın Allahtan korkmazlar
Vatandaş 9 ay önce
Kendi maaşlarına gelince 5dk da toplanabiliyorlar?
Yaşariye oduncu 9 ay önce
İyi bir iş için başvuru yorum
Mehmet 9 ay önce
Bunlar sadice bahane bu hukumetten önce 6 ayda bir toplaniyordular hangi ksnunda bas ediyor bunlar
Yaşar 9 ay önce
Siz bunu verin kaşıkla kepçeyle alırsınız bence hayel olur 1806 tl olur bunu. İçinde agi koyarlar 2000 tl olur boşuna toplanmasınlar aha hesap bu mileti boşuna teşlandırmayın
Ömer 9 ay önce
Enflasyona müdahale ettiler. Ne bekliyosanız %10 aşağı çekin üstüne bir de asgari ücretliden enflasyona destek %10 düşün yeni asgari ücret ortaya çıkar.
Sinan kara 9 ay önce
Arkadas lar daha iktidara geleceklerini sanıyorlar sa yanılıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın