Asgari Ücretli Çalışanlar Dikkat! 1208 TL Destek Verilecek!

Hükümet tarafından alınan kararlar kapsamında işlerin azalması veya durması durumunda gelinen iş yerlerinin sorunlarına çözüm bulunması kapsamında kısa çalışma ödeneği sistemini devreye alacak. İşte merak edilenler...

Asgari Ücretli Çalışanlar Dikkat! 1208 TL Destek Verilecek!

İşsizlik maaşında yeni dönem başlıyor. Bu kapsamda ödemeler 6 ay daha uzatılacak.

Hükümetin kararlarına göre işlerin durması veya azalması ihtimali ortaya çıkan iş yerlerinin rahatlatılması kapsamında kısa çalışma ödeneğinin devreye alınacağı açıklandı.

Bu ödenekle beraber bir yandan zor günler geçiren işverenlere kolaylık sağlanacağı açıklandı. Ayrıca diğer yandan ise kısa zamanlı olsa bile işten ayrılan çalışanlar maaş almaya devam edebilecek.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; kısa çalışma ödenekleri hafta çalışma sürelerini geçici olarak en az üçte bir oranında azaltan veya faaliyetlerini en az dört hafta durduran iş yerlerinde geçerli olabilecek.

Bu kapsamda çalışanlara 3 ay gelir desteği sağlanabilecek.

İş durdurma süresinin uzatılması kapsamında 6 aya kadar çıkabilecek.

Ödeneğin verilmesi konusunda İŞKUR tarafından alınan karara uyulacak. Kararın uygun bulunması kapsamında brüt kazancın yüzde 60'ına yakın ödeme gerçekleştirilecek.

Bu doğrultuda asgari ücretliye bin 208 tl maddi destek sağlanacak ve çalışanların sağlık hizmetlerinden mahrum kalmayacağı duyuruldu..

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 6 ay Önce

Kit taşeron işçileri kadro bekliyor

Tigem ceylanpinar
Tigem ceylanpinar - 6 ay Önce

Kit iki yıl kalksin

Birisi
Birisi - 6 ay Önce

hiç birşey anlamadım

döndü
döndü - 6 ay Önce

bencede iki yıl olsun iş bulamıyoruz