Asker Ailesi Yardım Parası Nasıl Alınır? 2019 Asker Ailesine 550 TL Yardım Alma Başvuru Şartları Nelerdir?

Asker aileleri tarafından asker ailesine yardım parasının nasıl ödendiği ve ödeme tutarının nereden alındığı konusunda araştırmalar devam ediyor. Türkiye'de askere gidenlerin ailelerine ödeme yapılmaktadır ve ödeme almak isteyenlerin talep edilen başvuru şartlarına uygun olmaları talep edilmektedir. Peki 2019 yılı asker ailesine 550 TL yardım ödemesi nasıl alınır?

EKONOMİ 24.07.2019, 22:59
Asker Ailesi Yardım Parası Nasıl Alınır? 2019 Asker Ailesine 550 TL Yardım Alma Başvuru Şartları Nelerdir?

Asker ailesine yardım parasının nasıl alındığı merak ediliyor. Askere gidenlerin aileleri tarafından asker ailesine verilen 550 TL yardım başvuru şartları sürekli olarak merak edilmektedir.

Türkiye'de oğlu ya da eşi askere gidenlere 2 ayda bir olmak üzere 550 TL ödeme yapılmaktadır.

ASKER AİLESİNE YARDIM PARASI NEDİR? NEDEN VERİLİR?

Muhtaç Asker Aileleri Yardım programı kapsamında 2 ayda bir 550 TL ödeme verilir ve bunun yanı sıra askerliğini yapan kişinin 18 yaşından küçük çocuğu var ise her ay ek 100 TL ödeme yapılmaktadır.

ASKER AİLESİNE YARDIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aile Bakanlığı asker ailelerine yardım parası başvuru şartlarını belirledi ve bununla beraber başvurular şehirlerde, Valiliklere, İlçelerde ise Kaymakamlıklara yapılmaktadır.

Kaymakamlığa giderek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapılabilir.

Başvuru yapan kişinin T.C kimlik numaralı nüfus cüzdanı olması gerekiyor ve başka bir evrak talep edilmemektedir.

ASKER AİLESİNE YARDIM PARASINI KİM ALABİLİR?

Askere giden kişi evli ise resmi nikahlı eşine ödeme yapılıyor. Askere giden kişinin bekar olması durumunda ise annesi hayatta ise anneye, anne vefat etmiş ise babaya ödeme yapılıyor. Askerin anne veya babasının boşanması durumunda ise asker kimle yaşıyor ise o kişiye ödeme yapılacaktır.

Askerin hanesinde kişi başına düşen gelir ise asgari ücretin 3’te birinden az olmak zorundadır. Bunun için 2019 yılı gelir sınırı şartı 609 TL olarak açıklanmıştır.

Yorumlar (0)