ASKİ Taşeron İşçilere Kadro Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Gündemde sıkça konuşulan taşeron işçi kadrolarına yönelik olarak kadro başvuru sonuçlarını açıklayan kurumlar belli oluyor. ASKİ Taşeron işçilere kadro başvuru sonuçlarını açıkladı. ASKİ web adresinde yer alan duyuruya göre taşerona kadro başvuru sonuçları belli oldu.

ASKİ Taşeron İşçilere Kadro Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Ankara Su ve Kanalizyasyon İdaresi (ASKİ) Taşeron işçilere kadro başvuru sonuçlarını açıkladı. ASKİ'nin internet sitesinde yer alan detaylara göre başvuru sonuçları belli oldu.

ASKİ internet sitesinde yer alan İLAN-1 ekinde yer alan detaylara göre;

"24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasları belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dâhilinde ASKİ Genel Müdürlüğü Tespit Komisyonunca yapılan ön inceleme sonucunda hisselerinin % 50 den fazlasına Belediyeler ve Bağlı Kuruluşlarınca sahip olunan şirketlerde Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Kapsamında Çalıştırılmakta olan işçilerin geçiş işlemine tabi tutulmayacakları bildirildiğinden İdaremizde Yüklenici olarak bulunan BELKA A.Ş. ve ANFA GÜVENLİK LTD. şirketlerinde çalışan işçilerden 375 Sayılı K.H. Kararnamenin GEÇİCİ MADDE 24 den faydalanmak üzere yasal süresi içerisinde başvuruda bulunan ve aşağıda ad ve soyadları ile T.C. Kimlik numaraları yer alanların müracaatlarının kendilerinin zaten bu şirketlerin çalışanları oldukları için herhangibir işlem yapılmasına gerek olmadığından evraklarının ihaleyi yapan birimlerce şahıslara verilmek üzere tutanakla iadesi ile bu kişilerin isimlerinin tebliğin ilan başlıklı 35.maddesi gereğince www.aski.gov.tr adresinde yayınlamasına Tespit Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiştir." denildi.

ASKİ internet sitesinde yer alan İLAN-2 ekinde yer alan detaylara göre;

"24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasları belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dâhilinde ASKİ Genel Müdürlüğü Tespit Komisyonunca Yapılan inceleme sonucunda 375 Sayılı K.H. Kararnamenin GEÇİCİ MADDE 24 den faydalanmak üzere yasal süresi içerisinde başvuruda bulunan ve aşağıda ad ve soyadları ile T.C. Kimlik numaraları yer alanların müracaatlarının “GEÇİCİ MADDE 24- İl özel idareleri ve belediyeler ile bağlı kuruluşlarında ve bunların üyesi olduğu mahalli idare birliklerinde, birlikte veya ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlası il özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşlarına ait şirketlerde 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından 4/12/2017 tarihi itibarıyla çalıştırılmakta olanlar;” hükümleri ile 4734 Sayılı Kamu İhale kanununun 62. Maddesinin e bendinin 2 no’lu alt bendinde belirtilen esasların tamamını taşımadıkları ve 696 Sayılı K.H.kararnamenin 127. Maddesi ile Uygulama Tebliğinin 44. Maddesinin 1.fıkrasında belirtilen hususlara uymadığı için reddedilerek isimlerinin tebliğin ilan başlıklı 35.maddesi gereğince www.aski.gov.tr adresinde yayınlanmasına Tespit Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

ASKİ internet sitesinde yer alan İLAN-3 ekinde yer alan detaylara göre;

"24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasları belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dâhilinde ASKİ Genel Müdürlüğü Tespit Komisyonunca İdaremizde Yüklenici olarak bulunan Grup Temizlik Oto Kiralama Taşımacılık Servis ve Yedek Parça Dış.Tic.Ltd.Şti.nin yüklenicisi olduğu 2017/50770 hale Kayıt Nolu “102 adet Kiralık araç ve 25 Adet Şoför Hizmet alımı” işinin ve Elektromed Elektronik San.ve Sağlık Hizmetleri Aş nin yüklenicisi olduğu 2016/313453 İhale Kayıt Nolu “Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacının Bakım Onarım İşine Ait Hizmet Alımı” işinin 4734 Sayılı Kamu İhale kanununun 62. Maddesinin e bendinin 2 no’lu alt bendinde belirtilen esasların tamamını taşımadığı ve Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Kapsamında olmadığına ve bu şirketlerde çalışan işçilerden 375 Sayılı K.H. Kararnamenin GEÇİCİ MADDE 24 den faydalanmak üzere yasal süresi içerisinde başvuruda bulunan ve aşağıda ad ve soyadları ile T.C. Kimlik numaraları yer alanların müracaatlarının reddedilerek isimlerinin tebliğin ilan başlıklı 35.maddesi gereğince www.aski.gov.tr adresinde yayınlanmasına ve yüklenici firmalara yazı ile bildirilmesine Tespit Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiştir." ifadesinde bulunuldu.

ASKİ internet sitesinde yer alan İLAN-4 ekinde yer alan detaylara göre;

"24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasları belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dâhilinde ASKİ Genel Müdürlüğü Tespit Komisyonunca Yapılan inceleme sonucunda halen kuruluşumuzda alt işveren işçisi olarak çalışan ve 375 Sayılı K.H. Kararnamenin GEÇİCİ MADDE 24 den faydalanmak üzere yasal süresi içerisinde başvuruda bulunan ve aşağıda ad ve soyadları ile T.C. Kimlik numaraları yer alanların müracaatlarının; “GEÇİCİ MADDE 24- İl özel idareleri ve belediyeler ile bağlı kuruluşlarında ve bunların üyesi olduğu mahalli idare birliklerinde, birlikte veya ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlası il özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşlarına ait şirketlerde 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından 4/12/2017 tarihi itibarıyla çalıştırılmakta olanlar;” hükmü ile yine aynı maddenin; “b) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,” fıkrası şartını yerine getirmedikleri için; Tespit Komisyonunca reddedilerek isimlerinin tebliğin ilan başlıklı 35.maddesi gereğince www.aski.gov.tr adresinde yayınlanmasına Tespit Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiştir." açıklaması yapıldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:23
YORUM EKLE