banner731

Atatürk Orman Çiftliği’nde çiftçilere dağıtılmak üzere tohum üretilecek!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği’nde çiftçilere dağıtılmak üzere tohum üretilecek! Böylece Atatürk Orman Çiftliği’nin kuruluş amaçlarından biri olan tohum dağıtma, damızlık dağıtma işlevini de yıllar sonra tekrar aktif hale getirilmiş olacak.

EKONOMİ 10.11.2019, 13:52 10.11.2019, 13:55
Atatürk Orman Çiftliği’nde çiftçilere dağıtılmak üzere tohum üretilecek!

Yıllardır kullanılmayan ve boş boş duran 2 parsel ve yaklaşık 300 dekardan oluşan Atatürk Orman Çiftliği arazisi tekrar üretime başlayarak ekonomiye katkı sunacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan projeye göre Atatürk Orman Çiftliği’nde çiftçiye dağıtılmak üzere yem bitkisi (Macar fiği) tohumu üretecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla ihalesine girilen ve 3 yıllığına kiralanan Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yıllar sonra ilk kez üretim yapılacak.

Arazinin yıllar sonra kuruluş amacına uygun olarak kullanılacağını belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, Büyükşehir Belediyesi olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıktıklarını söyledi.

Yıllardır kullanılmayan arazide artık üretim yapacaklarını vurgulayan Güldaş, şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz bu arazi Ulu Önder Atatürk’ün kendi parasıyla alıp, Türk Milleti’ne hediye ettiği bir alan. Bu alan gördüğünüz gibi bir süredir kullanılmıyordu. Son yapılan ihalede Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatıyla, belediye olarak araziyi 3 yıllığına kiraladık. Atatürk Orman Çiftliği Yönetimine de teşekkür ediyoruz. Artık burada üretim yapılacak. Çiftçimize dağıtılmak üzere tohum yetiştireceğiz. Buranın kuruluş amaçlarından biri olan tohum dağıtma, damızlık dağıtma işlevini de yıllar sonra tekrar aktif hale getirmiş olacağız” dedi.

Yorumlar (0)