Atın Fiyatları Haftaya Yükselişle Başladı ! İşte Gram Altın ve Çeyrek Altın Fiyatları

'Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?' sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Altın fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı. Peki gram altın ve çeyrek altın fiyatları ne kadar? İşte detaylar...

EKONOMİ 16.09.2019, 11:51 16.09.2019, 12:44
Atın Fiyatları Haftaya Yükselişle Başladı ! İşte Gram Altın ve Çeyrek Altın Fiyatları

Altın fiyatları düşüş eğilimini Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası da devam ettiriyordu ancak haftaya yükselişle başladı. Gram altın, petrol fiyatlarında yaşanan ani şokun da etkisiyle bu sabah saatlerinde yüzde 1,83 prim yaptı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) politika faizini 325 baz puan indirmesinin ardından düşüşü hızlanan dolar/TL, yüzde 1,6 kadar değer kaybı yaşarken Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) da mevduat faizini 10 baz puan düşürmesi sonrası altının ons fiyatı 1.520 doların üzerini test etmişti.

ALTIN FİYATLARI

Konu ile ilgili olarak çeyrek altın 447 TL olurken Cumhuriyet altını 1.845 TL oldu. Bunun yanı sıra altının onsu önceki kapanışa göre yüzde 1 değer kazancı yaşadı ve 1.503 Dolar oldu.

Altın fiyatları hakkında uzmanlar tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada uzamanlar, ABD ile Çin arasında ekimde tekrar başlayacak ticaret müzakerelerinin risk algısını düşürdüğünü ve altının ons fiyatını aşağı yönlü baskılamaya devam edebileceğini ifade etti.

Yorumlar (0)