Avrupa'da sanayi üretimi aralıkta düştü

- Sanayi üretimi, aralıkta bir önceki aya göre Avro Bölgesi ve AB'de azaldı

Avrupa'da sanayi üretimi aralıkta düştü

BRÜKSEL (AA) - Sanayi üretimi, geçen yılın aralık ayında bir önceki aya kıyasla Avro Bölgesi'nde yüzde 0,9 ve Avrupa Birliği'nde (AB) yüzde 0,5 düştü.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, 19 üyeli Avro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış sanayi üretimi, aralıkta kasım ayına kıyasla yüzde 0,9 azalırken, 2017'nin aralık ayı ile kıyaslandığında yüzde 4,2 düşüş gösterdi.

28 ülkeden oluşan AB'de ise sanayi üretimi, aralıkta bir önceki aya kıyasla yüzde 0,5, 2017 yılının aynı dönemine göre de yüzde 2,7 geriledi.

Söz konusu dönemde, AB ülkeleri arasında aylık bazda sanayi üretiminde en fazla artış yüzde 11,6 ile Danimarka, yüzde 3,5 ile Lüksemburg ve yüzde 3,3 ile Letonya'da gerçekleşti. En fazla düşüş ise yüzde 13,4 ile İrlanda, yüzde 5,2 ile Malta ve yüzde 3,2 ile Hollanda'da ölçüldü.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE