Ayakkabı Devi Yeşil Kundura Konkordato İlan Etti!

Türkiye'nin en eski ayakkabı markaları arasında yer alan Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu. Şirket hakkında karar veren mahkeme yeşil kundura firmasını hacizlere karşı korumaya aldığını duyurdu. İşte detaylar.

EKONOMİ 18.09.2018, 08:55
Ayakkabı Devi Yeşil Kundura Konkordato İlan Etti!

Yeşil Kundura Sanayi AŞ tarafından alınan kararlara göre yaşanan mali dar boğazlığın aşılmaması sonrasında mahkemeye başvuru yapıldığı duyuruldu.

Hürriyet'in haberine göre 13 Eylül 2018 tarihinde İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesine başvuru yapan şirketin talebine yönelik karar verildiği ifade edildi.

Ayrıca mahkeme şirkete yönelik haciz yapılmasını yasakladığını açıkladı.

Şirkete üç ay geçici mühlet veren mahkeme şirket faaliyetlerinin denetimi ve onayı için iki kişilik konkordato komiserinin atandığı belirtildi.

Yeşil Kundura Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kızanlıklı, mahkemeye yapılan başvurunun gerekçesine yönelik olarak yaptığı açıklamada;

"Son dönemde ülkemizde yaşanan yüksek faizlerin uzun vadeli yatırımlara imkan sağlanmaması Türk Lirası'nda yaşanan değer kayıplarına yönelik olarak satışların azalmaması, ithal giderlerinin kurda yaşanan dalgalanmalardan etkilenmeleri ve bunun gibi pek çok olumsuz ekonomik gelişme nedeni ile beraber kısa vadeli ödemelerde yaşanan güçlükleri savurmak adına ticari faaliyetlerimizi korumak, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, bayilerimizin ve diğer iş ortaklarımızın bu zorlu süreçten daha da olumsuz etkilenmesini önlemek amacı ile Av. Ertuğrul Kılınç konkordato başvurusu yapma kararı aldık." dedi.

Diğer yandan ayakkabı sektöründe 1948 yılından bu yana sektörde pek çok ilke imza attıklarını söyleyen Kızanaklı, Konkordato süreci ile mevcut borçlarımızın vadelerini uzatarak işimize odaklanmayı, bu sayede ileriye dönük çalışmalarımızı müşteri, tedarikçi ve bayilerimizin nezdinde -bugüne dek yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde- sürdürebilmeyi hedeflemekteyiz" ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)