Bağ-kur'lu Vatandaşlara Müjde !

Bağ-Kur'lu vatandaşların emeklilik soruna çözüm üreten düzenleme yakın zamanda yürürlüğe girmişti. İlgili düzenlemeye göre SSK'ya Bağ-Kur prim borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşlar, borçlarını yapılandırarak emekli olabilecekler.

EKONOMİ 11.10.2016, 09:30 11.10.2016, 09:37
Bağ-kur'lu Vatandaşlara Müjde !

 Bağkur-lu Vatandaşlara Müjde !

Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) Prim borcu olan Bağ-Kur'lu vatandaşlara çifte fırsat.SGK'ya Bağ-Kur  prim borcunun bulunması nedeniyle emekli olamayanlar ve 5 puanlık indirim alamayanlar hem bu imkanı elde ediyor hemde prim borcunu yapılandırma sayesinde emeklilk sevincini yaşayabiliyor.Yıl, Yaş şartlarını tamamlanmalarına rağmen Bağ-Kur prim borcu sebebiyle emekli olamayan vatandaşların bu mağduriyeti yapılan düzenlemeyle ortadan kaldırıldı. Yapılandırmada asıl borç sabit kalıyor bunun yerine gecikme faizi ve enflasyon oranı zammı uygulanacak. Yapılandırmadan yararlanabilmek için son tarihse 31 Ekim 2016.


Yapılandırma kapsamında borcunu peşin ödemek isteyen Bağ-Kur'lu vatandaşlar söz konusu tutarı ödemek istediklerinde enflasyon tutarının yarısını ödeyerek erken emeklilik fırsatına kavuşabilecekler.  Yapılandırmadan çalışanlar ve çiftçiler de faydalanabiliyor.   Bağ-Kur prim borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşların elini çabuk tutmasında fayda var çünkü Maliye Bakanı'nın da sık sık dile getirdiği gibi yapılandırmadan faydalanmak için son tarih 31 Ekim 2016...

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)