Bakan Açıkladı ! Gençlere Hibe Desteği Sürecek

Genç çiftçi 30 bin TL hibe desteği ile 15 bin genç 450 bin liralık hibe aldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Faruk Çelik, "hibe destekleri sürecek" dedi. İşte detaylar...

EKONOMİ 08.09.2016, 14:47 08.09.2016, 14:51
Bakan Açıkladı ! Gençlere Hibe Desteği Sürecek

Genç Çiftçilere Destek Aralıksız Devam Edecek  Genç çiftçi adaylarına müjdeli haber geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Faruk Çelik, Genç Çiftçi projesiyle 15 Bin genç için 450 Milyon liralık bir bütçe ayrıldığını belirtti.

GENÇ ÇİFTÇİ DESTEKLERİ SÜRECEK

Kısa zaman önce başvuru sonuçları açıklanan genç çiftçi projesinin sadece bir projeyle kısıtlı kalmayacağını vurgulayan Çelik "Gençlere yönelik desteklerimiz sürecek" dedi. Bakan Faruk Çelik,  genç çiftçi projesinden faydalanan adayların büyük çoğunluğunun kadın olmasıyla ilgili " Bu konuda pozitif ayrımcılığa gittik, kadınlarımıza yönelik desteklerimiz de aralıksız sürecek" dedi.

RUS AMBARGOSU YAKINDA KALKACAK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı , Rusya ile ilişkilerin düzelmesiyle birlikte tarıma yönelik ambargonunda yakın zamanda kalkacağını bildirirken, " Teknik düzeyde arkadaşlar görüşmelerde bulundular, onların ve bizim bazı taleplerimiz var. Bir iki aya kadar bu sorunlarda ortadan kalkar" şeklinde konuştu. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı haberleri, kamu personeli haberleri, devlet destekleri hakkında son dakika gelişmeleri ve daha fazlasından anında haberdar olabilmek için kamu haberlerinin merkezi kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER
Yorumlar (0)