Bakan Albayrak Açıkladı: Ekonomide Büyük Bir Değişim Süreci Başlattık!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan açıklama geldi. İkili "Birlikte Kazanacağız: KOBİ Destek Kredisi Tanıtımı"na katılım sağladı ve orada kritik açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 31.08.2018, 12:14
Bakan Albayrak Açıkladı: Ekonomide Büyük Bir Değişim Süreci Başlattık!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalar yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Birlikte Kazanacağız: KOBİ Destek Kredisi Tanıtımı"na katıldı ve orada gündemle alakalı olarak kritik açıklamalarda bulundu.

BAKAN PEKCAN'IN AÇIKLAMALARI

Serbest piyasa ekonomisinde her zaman dalgalanmalar olacaktır. Bu işin doğasında var. Ama ülkemiz en iyisini yapacaktır. Biz büyümeye istikrara devam edeceğiz.

KOBİ Destek Kredisi mekanizması, TOBB Başkanlığında destek sağlamıştır.

TOBB'un kaynakları en doğru adrese yönelmiştir. Yani KOBİ'lere... Son zamanlarda finansal dalgalanmaları fırsat gören stokçuluk yapıldığı dikkati çekmektedir.

Piyasanın bozulmasını önleyici tedbirler almaya devam ediyoruz.

Demir çelik ihracatımız da 1 milyar dolar. İlk hedef 2.5 ve sonra 10 milyar dolar inşallah. Bugün KOBİ'lerimiz dünyaya açılıyor.

KOBİ'lerimiz kendi kendine yeterli bir Türkiye için çalışmalarına devam ediyor. Her yerde başarılı Türk girişimcisi görüyoruz. Bugün olduğu gibi ekonomimize destek oluyorlar.

Piyasaları takip ediyoruz. Dayanışma ruhunu yakalamış Türkiye, önümüzdeki dönemde de Avrupa'nın en büyük ekonomisi olmaya devam edecektir.

BAKAN ALBAYRAK'IN AÇIKLAMALARI

Bugün adını birlikte kazanacağız KOBİ Destek Kredisi kapsamında sizlerle birlikte bulunmaktan mutluluğumu dile getirmek isterim. Sloganlı seçilmesini ben önemli buluyorum.

Temmuz'da başlayan ve Ağustos'ta zirveye çıkan ekonomik saldırılar karşısında şunu söyledik. Sonunda kazanacağız.

Türkiye, milletimizin destek vermesiyle dünyaya çok güçlü birliktelik fotoğrafı sunuyor.

Bizler, atmamız gereken adımları çok ama çok biliyoruz. Ekonomide büyük bir değişim süreci başlattık.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)