Bakan Albayrak Açıkladı: Türkiye Ekonomisinde Kritik Adımlar Atılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York'ta katıldığı Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansında Türkiye ekonomisine yönelik açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 27.09.2018, 16:37
Bakan Albayrak Açıkladı: Türkiye Ekonomisinde Kritik Adımlar Atılacak

Kamupersoneli.net olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarını paylaşıyoruz.

Bakan Albayrak; yaptığı açıklamada AK Parti'nin son 16 yılda tüm vaatlerini yerine getirdiğini ve bu geleneğin devam edeceğini ifade etti.

Bakan Albayrak; Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York'ta katılım sağladığı Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansında değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

"Yeni Hükümet sistemi kapsamında bakanlık sayısı 26'dan 16'ya düşürülmüştür. Para politikaları ve mali politikalar birbiri ile koordineli hale getirilmiştir. Çünkü enflasyon ile sadece birini kullanarak savaşmak mümkün değildir.

Diğer yandan bütçe açığımızın oranı yüzde 2'nin altında tutulması için hedeflerimiz var bu hedefimize ulaşmak için ilk olarak 35 milyar Türk lirası değerinde tasarruf ve gelir sağlamış durumdayız.

2018 Eylül ayında Merkez Bankası'ndan enflasyon ile mücadele konusunda kritik bir adım geldi ve bu adımla beraber bağımsızlık tartışmaları sona erdi.

Yeni Ekonomi Programı bünyesinde kurulmuş olan Maliye ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi ile ortak çalışma yapmaya karar verdik ve 16 Bakanlığımzdan temsilcilerimizin yer aldığı bu ofis bütün hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edebilecek.

Finansal sektörün belkemiği olan bankaları desteklemeye devam etmek için her türlü seçeneğe sahibiz.

Türkiye öngörülebilir gelecekte doğru yolda ilerleyecek ve ekonomide daha önemli adımlar atılacak."

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)