Bakan Albayrak Açıkladı: Vergi Borcu Yapılandırması Olmayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni ekonomi programını açıkladı ve önemli konularda değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak vergi borcu yapılandırmasının olup olmayacağını da belirtti. Konu hakkında detaylar haberimizde...

EKONOMİ 20.09.2018, 13:39
Bakan Albayrak Açıkladı: Vergi Borcu Yapılandırması Olmayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak piyasaların beklediği Yeni Ekonomi Programı açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarında vergi borcu yapılandırmasının olup olmayacağını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarında vergi sisteminin daha adil hale getirebilmek için adımlar atılacağını vurguladı. Bunun yanı sıra Bakan Albayrak açıklamalarının devamında "İstisna, muafiyet ve indirimler yeniden gözden geçirilecek. Taşınmaz değerleme sistemini kurarak gayrimenkul envanterini tamamlayacak süreci hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

VERGİ YAPILANDIRMASI OLMAYACAK

Konu ile ilgili olarak Bakan Albayrak vergi prim ve alacaklara ilişkin yeniden yapılandırmanın hayata geçmeyeceğini belirtti. 

Programın uygulamasının üçer aylık dönemler itibariyle takip edileceğini ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarında gerekmesi haline tedbirleri alarak adımları atacaklarını belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)