Bakan Albayrak Duyurdu! Makam Araçlarına Yeni Düzenleme Geliyor

Bakan Albayrak tarafından imzalanması beklenen detaylara göre kamu kurum ve kuruluşlarının araç envanterlerinin çıkarılacağı belirtildi. Ayrıca bununla beraber araç sayısının azaltılacağı ve Türkiye'de üretilenlerin kullanımlarının zorunlu olabileceği ifade ediliyor.

EKONOMİ 06.09.2018, 09:31
Bakan Albayrak Duyurdu! Makam Araçlarına Yeni Düzenleme Geliyor

Kamu kurum ve kuruluşları tasarrufu için yeni düzenleme yapılacak.

Bakan Albayrak tarafından imzalanacak detaylara göre kamu kurumlarının araç envanterleri çıkarılacak.

Ayrıca araçların sınıflarının düşürüleceği ve sayılarının azaltılacağı belirtildi.

Türkiye'ye yönelik olarak ekonomik sorunlara yönelik olarak dik durulması gerektiği belirtilirken devlet harcamaları ve mali disiplini kontrol altına alacak tarihi bir adımın atılacağı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın imzasıyla tüm kamu kurumlarına bakanlıklar, bağlı ilgili kuruluşlar, KİT'ler ve belediyelerden sahip oldukları ve kiraladıkları araç envanterleri istendi.

Araçların sınıflarında ve sayılarında ciddi bir tasarrufa gidileceği belirtilirken Albayrak'ın imzalı yazısında tüm kamu kuruluşları, bakanlıklar, belediyelerden ve Kit'lerden 14 Eylül'e kadar gerekli listeyi göndermeleri istendi. Böylece ilk defa kamu ve belediyelerin sahip olduğu araçlarla ilgili net fotoğraf ortaya çıkmış olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın açıkladığı ekonomide yeni modelin önemli ayaklarından birini de 35 milyar liralık tasarruf ve gelir artırıcı önlemler oluşturdu.

Bakan Albayrak, yılın geri kalan bölümünde bir süredir üzerinde çalışılan tasarruf ve gelir artırıcı önlemlerle, faiz dışı fazlanın 5 milyar liraya yükseleceğini açıklamıştı.

Yılın bundan sonraki aylarında iç borç çevirme oranının yüzde 100 olması, bütçe açığının ise yüzde 2'nin altında kalması bekleniyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)