Bakan Albayrak: Mevduat Faizleri Düşmeye Devam Edecek !

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından bir açıklama yaptı. Bakan Albayrak yaptığı açıklamalarında mevduat faizlerinin düşmeye devam edeceğini belirtti.

EKONOMİ 05.11.2018, 14:55 Batuhan
Bakan Albayrak: Mevduat Faizleri Düşmeye Devam Edecek !

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verilerinin ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Bakan Albayrak, A Para kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamalarında mevduat faizlerinin 30'un altına düştüğünü ve daha da düşmeye devam edeceğini belirtti. Bakan Albayrak açıklamalarında mevduatların 30'ların üzerine çıktığını şimdi ise 20'lerde seyrettiğini vurguladı.

MEVDUAT FAİZLERİ DÜŞMEYE DEVAM EDECEK

Konu ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Yüzde 30-40 hatta 50'lere giden faizlerden o kadar hızlı bir normalleşme süreciyle bu noktaya geldik ki... Yüzde 30'un altına düştü günlük ortalama. Bu çok önemli. BDDK süreci yakından takip ediyor. Mevduatlar 30'ların üzerine çıkmıştı. 20'lerde seyrediyor. Daha da düşecek. Maliyetlerin düşmesiyle birlikte tek sac ayağı ile alakalı değil. Enflasyonu o yüzden düşürmeye çalışıyoruz. Bu ekosistem normalleşmeye başladığı zaman çok daha güçlü noktaya ulaşacağız. Bu iyileşmeyi ekimde görmeye başladık. Kasımda daha iyi olacak. Hazine ve devlet anlamında daha aktif dönem bizi bekliyor."

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)