Bakan Albayrak'tan McKinsey Yorumu: Akıl Alacağız Ancak Milli Duruşla Ekonomiyi Biz Yöneteceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan yeni bir açıklama geldi. Bakan Albayrak, McKinsey üzerinden başlatılan algı operasyonuna sert tepkide bulunarak ifadeler kullandı. İşte merak edilen tüm detaylar...

Bakan Albayrak'tan McKinsey Yorumu: Akıl Alacağız Ancak Milli Duruşla Ekonomiyi Biz Yöneteceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan McKinsey üzerinden başlatılan algı operasyonuna sert tepkide bulundu ve yaptığı açıklamada; "Akıl alacağız ancak milli duruşla ekonomiyi biz yöneteceğiz." dedi.

NTV'de gündemle alakalı olarak sorulara yanıt veren Bakan Albayrak ABD'li McKinsey'den danışmanlık hizmeti alınmasıyla beraber "Ekonomi ABD'ye teslim" ve 'McKinsey 2. kozmik oda vakası" gibi belirtilen benzetmelere sert dille tepki gösterdi.

Bakan Albayrak, Kamu Maliyesi Dönüşüm ve Değişim Ofisi ile alakalı olarak 2019 yılı için hedeflenen76 milyar liralık tasarruf gelirleri önlemi kapsamında etkin ve verimli bir dönüşüm sağlanması amacıyla kritik bir altyapı ortaya koyulduğunu ifade etti.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

"Türkiye yeni ve gelişen dünyada çok büyük bir rekabetçi pozisyonuna emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Bizler sadece McKinsey değil pek çok firmadan dönüşüm ofisiyle alakalı olarak raporlar istedik. Bunları bir potada erittik ve Türkiye'ye özgün, kendi modelimizi uygulama kapsamında bütün bu akılları birleştirerek kendi yerli ve milli aklımızı ortaya koyduk ve bir ofis kurmuş olduk.

Ayrıca bu ofisin başından sonuna kadar A'dan Z'ye biz yer almaktayız. Hazine ve Maliye Bakanlığı vardır." ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE