Bakan Albayrak'tan soğan talimatı

Son günlerde yaklaşık 3 katına çıkan soğan fiyatlarına yönelik oluşan spekülatif hareketler hükümeti harekete geçirdi. Bakan Albayrak'ın talimatı ile soğan depolarına yönelik denetimler yapıldı.

Bakan Albayrak'tan soğan talimatı

Soğan fiyatlarının yaklaşık 3 katına çıkmasıyla tekrar gündeme gelen soğan fiyatları ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın soğan denetim talimatı verdi. Albayrak'ın soğan talimatı ile harekete geçen ekipler soğan üretiminin yapıldığı Çorum Alaca ilçesindeki  depolara yönelik denetimler yaptı. 

İlçenin büyük soğan üreticisi konumundaki kişilere ait depolarda  denetimde bulunan ekipler tarafından stoklardaki ürün miktarları belirlendi. Depo  denetimlerinde, hasat döneminden itibaren soğanın alış ve satış fiyatları ile  spekülatif fiyat gelişmelerinin yaşandığı son dönemdeki alış ve satış fiyatları  incelendi. Evrak denetimleri de yapılarak, tutanak tutuldu.

Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin'in de katıldığı denetim sonuçları,  vergi incelemeleri için veri teşkil edecek, gerekli bilgiler Ticaret Bakanlığı  ile de paylaşılacak.

Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çorum'un tüm ilçelerinde  denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirterek, soğan fiyatlarına ilişkin  spekülatif hareketlerin önlenmesi için gerekli yaptırımların uygulanacağını  söyledi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE