Bakan Albayrak'tan Son Dakika Açıklaması! Serbest Piyasa Kurallarına Göre Adımlarımızı Atacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni bir açıklama yaptı. Albayrak yaptığı açıklamada ise serbest piyasa kuralları kapsamında kalacaklarını ifade ederek adımları atacaklarını ve tedbirlerin alındığını sözlerine ekledi.

EKONOMİ 14.08.2018, 16:36
Bakan Albayrak'tan Son Dakika Açıklaması! Serbest Piyasa Kurallarına Göre Adımlarımızı Atacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan yeni bir açıklama geldi.

Albayrak bu konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada ise serbest piyasa kuralları içerisinde kalacaklarını sözlerine ekleyerek gerekli adımların atılacağını belirtti.

Ayrıca özel sektör paydaşların sağlam ve kararlı bir duruş ortaya koyduğunu ifade eden Albayrak yaptığı açıklamada ise;

"Tüm özel sektör paydaşlarımız çok sağlam kararlı bir duruş ortaya koydular.

Buradan çok net söylemek istiyorum ki serbest piyasa kuralları içinde kalarak adımlarımızı atmaya devam edeceğiz." dedi.

Berat Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

Merkez Bankamız ve BDDK piyasalardaki baskıyı azaltmak için gerekli tüm tedbirleri aldı. Serbest piyasa kurallarında kalarak gereken tüm araçları devreye sokarak adım atmaya devam edeceğiz.

Bankacılık ve özel sektörümüzün yanındayız. Türk bankacılık sektörü güçlü, sermaye yeterlilik rasyosu yasal sınırın üzerinde.

Firmaları daha da ralatlatacak adımları atacağız. Önümüzdeki dönemde firmaların döviz risklerini azalatmaya yönelik tedbirleri adım adım hayata geçireceğiz. 

TL DAHA ÇOK GÜÇLENECEK

TL'yi koruyacağız, TL ile yürüyeceğiz ve önümüzdeki dönemde TL daha da güçlenecek. İki haftadır ataklara rağmen piyasalarda panik ve endişe havası oluşturamadılar. 

VATANDAŞLARIMIZ ALGI OPERASYONLARINI PÜSKÜRTTÜ

Banka mevduatlarından önemli çıkış olmaması vatandaşların algı operasyonlarını nasıl püskürttüğünü net şekilde ortaya koyuyor

Avrupa'dan yükselen tepkileri önemsiyoruz. Bu dönemde sağduyulu açıklamalar Türk milletinin Avrupa'ya olan güvenini güçlendirecektir.

Birileri işi ekonomik ilişkiden siyasi platforma çekiyorsa bunun etkisinden daha fazlasını emin olun ödeyecek. 

DOLAR GÜVENİLİRLİĞİNİ ZAYIFLATTI

Artık dolar güvenilirliğini yitirmiştir. Ülkeler kendilerini korumak için ortak para kullanımını önemsemektedir.

Doların güven yitirdiği dönemde uluslararası ticaretimizde TL'yi koruyacak adımlara daha da güçlü atmaya devam edeceğiz.

Bu yaşanan süreçler ekonominin finansal mimarisi açısından hayırlı neticeler de doğurmuştur.

Türkiye'nin bugün yaşadıkları bize önümüzdeki dönemde çok daha güçlü bir finansal mimariyi inşa etmemiz gerektiğini ortaya koymaktadır. 

2008 finansal krizinden bugüne kadar sadece 7 milyondan fazla istihdam üretmiş Türkiye'den bahsediyoruz.

Enflasyon ve cari açığa karşı her türlü politakayı oluşturmak bakanlığımızın görevidir. Önümüzdeki dönemde sonuç odaklı etkili reformlar politika çerçevemizin en önemli parçası olacaktır. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)