Bakan Albayrak Yaz Saati Uygulamasının Nerede Görüşüleceğini Açıkladı ve Tarih Verdi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının KHK ile olmasının beklendiğini ancak düzenlemenin TBMM'de tartışılarak hayata geçirileceğini belirtti.

EKONOMİ 13.10.2017, 08:56 13.10.2017, 11:29
Bakan Albayrak Yaz Saati Uygulamasının Nerede Görüşüleceğini Açıkladı ve Tarih Verdi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, son günlerde gündeme oturan yaz saati uygulamasındaki değişikliğin ne zaman ve nasıl yapılacağına dair açıklamalarda bulundu.

Artık Meclis'te Görüşülecek

Bakan Albayrak, yaz saati uygulamasının devam edeceğini ve uygulamanın Kanun Hükmünde Kararname ile değiştilmesi planlanıyordu. Ancak bu değişişikşliğin artık TBMM'de görüşülmeye başlayacağını belitti.

Yaz saati uygulamasının yapılacak düzenlemeler ile kalıcı hale getirilmesi planlanıyor. TBMM Plan VE Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri devam edecek olan torba yasa tasarısına yaz saati uygulamasının da alınıp burada kısa sürece sonuca bağlanması gerekiyor.

Tebliğden Sonra 30 Gün İçerinde Sonuçlanması Bekleniyor

Dün 3'üncü gerçekleşen Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri devam eden torba yasaya bir önerge verilerek düzenlemenin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Değişiklik kararının, davalı Başbakanlık ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na tebliğinden itibaren en geç 30 gün içinde uygulanması gerektiği Enerji Bakanı Albayrak tarafından dile getirildi.

Bu durumda önceden KHK'lar ile değişiklik yapılması beklenilen yaz saati uygulamasının bundan sonra Meclis'in gündeminde olacağı ve en kısa zaman içerisinde çözüme ulaştırılması öngörüldü.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)