Bakan Albayrak’tan flaş enflasyon açıklaması! Enflasyon yüzde 5’in altında tutulmaya çalışılacak!

Türkiye’nin zorlu bir ekonomik süreçten geçtiği bugünlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak öğlen saatlerinde gerçekleştirdiğini ekonomi açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Bakan Albayrak hedeflerine ulaşmanın yolunu enflasyonu yüzde 5’in altında tutmaktan geçtiğini söyledi.

EKONOMİ 30.09.2019, 19:09
Bakan Albayrak’tan flaş enflasyon açıklaması! Enflasyon yüzde 5’in altında tutulmaya çalışılacak!

Ekonomik olarak zorlu bir süreç içinde geçiyoruz. Enflasyon dengeleri ile oynanmaya çalışılsa da atılan adımlar sayesinde Türkiye ekonomisi dimdik ayakta durmaya çalışıyor. Ekonomiyi ayakta tutmaya çalışan kurumların başında yer alan Hazine ve Maliye Bakanlığı attığı adımlarla enflasyonla büyük bir mücadele veriyor.

DENGELENME, DEĞİŞİM, DİSİPLİN

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Dengelenme, Değişim, Disiplin" prensipleriyle tanımladıkları Yeni Ekonomi Programı'nın ilk yılını tamamladıklarını açıkladı.

ENFLASYONLA BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİLİYOR!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak enflasyonla verdikleri mücadeleden bahsederek şu ifadeleri kullandı:

Ekonomideki hedeflerimize ulaşmanın yolunun, enflasyonu yüzde 5'in altında tutmaktan geçtiğini biliyoruz.

ÇOK DAHA İLERİYE TAŞIYACAK

Bugün, yeni bir başarı hikayesi için ikinci yıl başlangıcını yaptık. Mücadele alanlarımızın başında yine enflasyon gelecek. Ekonomideki hedeflerimize ulaşmanın yolunun, enflasyonu yüzde 5'in altında tutmaktan geçtiğini biliyoruz. 2019 yılındaki kazanımlarımızı çok daha ileri taşıyacak politika ve tedbirlerle hedeflerimize ulaşacağız.

Dengelenme dönemini başarı ile sürdürürken, İnşallah ülkemiz için sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme sürecine de giriyoruz. 2020'den başlayarak program boyunca yıllık yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz. Bu büyüme oranına, ihracat ve katma değerli üretimi önceleyerek ulaşacağız."

Yorumlar (0)