Bakan'dan Personel Alımı Açıklaması ! 15 Bin 500 Kişi Alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez personel alımları hakkında yaptığı açıklamalarında 15 bin 500 personel alımı yapılacağını ifade etti. Bu kapsamda personel alımı TTK ve TKİ bünyesinde yapılacak.

EKONOMİ 13.10.2018, 18:35 Batuhan
Bakan'dan Personel Alımı Açıklaması ! 15 Bin 500 Kişi Alınacak

Enerji ve Tabii Kaynakla Bakanı Fatih Dönmez personel alımları hakkında çeşitli açıklamalarda bulunarak Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) bünyesinde toplam 15 bin 500 personel alımı yapılacağını ifade etti.

15 BİN 500 PERSONEL ALINACAK

Açıklamalarında "TKİ ruhsatlarında 25 ila 30 yıllık projeyle 72, 3 milyar liralık yerli kömür ekonomiye kazandırılacak" ifadelerine yer veren Bakan Dönmez, yeni modelle beraber 7 sahanın ruhsat devriye potansiyeli yüksek alanları üretime açacaklarını vurguladı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmeleri'ne (TKİ) ait 7 kömür sahasının ruhsatının devredildiğini ifade eden Enerji Bakanı Fatih Dönmez açıklamalarının devamında "30 yılda ekonomiye 72, 3 milyar TL değerinde yerli kömür kazandırılacak. Kamuya 21 milyar TL gelir sağlanacak." dedi.

Ayrıca Enerji Bakanı Fatih Dönmez açıklamalarında Devredilen kömür sahalarında özel sektör 15 bin 500 kişilik istihdam sağlayacağını ifade etti.

İLAN BEKLENİYOR

Bakan Dönmez'in bu açıklamalarının ardından personel alım ilanı bekleyen adaylar sitemize çeşitli geri bildirimler göndererek ilanın beklendiğini ifade ettiler. 

İlanların ne zaman yayımlanacağı hakkında bir açıklama yapıldığında veya ilanlar yayımlandığında anlık bildirim almak için uygulamamızı indirin:

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (2)
AZizcan Hakan belen 10 ay önce
Bu ilana engellilere dahil olacakmış acaba
Adnan aslan 10 ay önce
Nereye alım oluyor