Bakan Elvan: Cazibe Merkezleri Programı'na 3 Bin 215 Başvuru Oldu

Bakan Elvan cazibe merkezleri programına yapılan tüm başvurularla teker teker ilgilenileceğini söyleyerek, toplam yatırım tutarı için öngörülen rakamın 75 milyar liraya ulaştığını söyledi.

EKONOMİ 06.03.2017, 15:43 06.03.2017, 16:12
Bakan Elvan: Cazibe Merkezleri Programı'na 3 Bin 215 Başvuru Oldu

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı'na 3 bin 215 başvuru olduğunu, toplam yatırım tutarı için öngörülen rakamın 75 milyar liraya ulaştığını söyledi.

Terörün kökünün kazınma noktasına gelindiğine dikkati çeken Elvan, "Terörün de ortadan kalkmasıyla bu bölge artık şahlanacak. Bunun en önemli göstergesi yatırımcılarımızdan bize gelen talepler.'' diyerek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde yatırım açısından ciddi bir şahlanmanın başlayacağının en önemli göstergesi." ifadesini de kullandı.

Başvurular için bazı şartlar arandığına dikkat çeken Çavuşoğlu özellikle şunları İfade etti:

"Örneğin yüzde 30 öz kaynak oranı arıyoruz. Yine imalat sanayi yatırımı olması gerekiyor. Diğer sektörleri içermemesi gerekiyor. Bunları teker teker Kalkınma Bankası inceliyor. İnceledikten sonra il, il yatırım taleplerini ortaya koyuyoruz. Hangi ile hangi rol vereceğimizi yine biz ortaya koyacağız. Bu çerçevede de destek programımız başlayacak."

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)