Bakan Ersoy'dan İstihdam Açıklaması: 4 Bin 850 Personel Alımı Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı açıklamalarında kazı sürelerini 12 aya yaymak ve hızlandırmak için yapılan çalışmalara değindi. Bakan Ersoy bu konuda 4 bine yakın işçi 600'e yakın arkeolog, 250 civarında sanat tarihçisi alımı yapılacağını bu alımların da 3 yıl içinde yapılacağını ifade etti.

EKONOMİ 11.07.2019, 07:30 Batuhan
Bakan Ersoy'dan İstihdam Açıklaması: 4 Bin 850 Personel Alımı Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy HaberTürk televizyonunun canlı yayınında gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy burada yaptığı açıklamalarında istihdam konusuna da değindi.

Kültür Bakanı Ersoy açıklanalarında Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının amacı hem ülkeyi tanıtmak hem de bize yolcu tedariği sağlayan ülkelerde Türkiye'nin markalaşmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Bakan Ersoy söz konusu açıklamalarında Müze Kart fiyatlarına zam yapmayacaklarını ifade etti. Bakan Ersoy müzelerden sağlanan gelirlerin yüzde 85'inin yabancı, yüzde 15'inin de yer turistten elde edildiğini ifade ederek yerli turistin korunması gerektiğini Müze Kartın yaygınlaştırmak istediklerini belirterek Müze Kartın bundan sonra hiç bir zaman fiyatını yükseltmeyeceklerini belirtti.

4 BİN 850 PERSONEL ALIMI YAPILCAK 

Tüm bunların yanı sıra Bakan Ersoy istihdam konusuna da değindi. Bakan Ersoy'un açıklamalarına göre 3 yıl içinde 4 bine yakın işçi, 600'e yakın arkeolog, 250 civarında da sanat tarihçisi alımı yapılacak. 

Yorumlar (3)
Mechul 1 hafta önce
Allah belanızı versin üniversitelerdeki sanat tarihi bölümleri derhalkapatilsin iş veremeyecekseniz eğitiminize vermeyin Allah belanızı versin sizin ..
Umut 1 hafta önce
O kadar çok alınacak personel açıklıyorsunuz Niçin doğru dürüst engelli alımı yapmıyorsunuz.
ŞEMSETTİN TETİK 7 gün önce
ŞEMSETTİN TETİK selam
Ben kamuda
Çalışmak istiyorum
Ama çok sayıda alım yapılacak mış
Bakıyom takip ediyom
Ben nasıl katılabilirim
Sayın ilgililer