Bakan Fakıbaba'dan Kendi İşinin Patronu Ol Projesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba; köylerden, kente yapılan göçleri önlemek amaçlı yeni projeler hazırladıklarını belirtti. Bakan Fakıbaba konuyla alakalı olarak tapu ipoteği sayesinde çiftçi ailelere 300 tane damızlık koyun verileceğini belirtti.

Bakan Fakıbaba'dan Kendi İşinin Patronu Ol Projesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yaptığı açıklamayla çiftçi ailelerin yüzünü güldürdü. Köylerden kente yapılan göçlerin önlenmesi amacıyla proje hazırladıklarını ifade eden Bakan Fakıbaba tapu ipotekleriyle beraber çiftçi ailerere 300 adet koyun verileceğini ifade etti.

Milliyet'in haberine göre; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba önümüzde ki süreçte yürürlüğe geçecek "köyden şehire gitme, hem maaşını al hemde kendi işinin patronu ol" projesinin detaylarını açıkladı. İstihdam oranına direkt olarak katkı sağlayacağı ifade edilen projeyle alakalı olarak; öncelik kadınlar ve gençler olacak. FakıBaba konuyla alakalı olarak; "Bu projelerinin amacı köylerden şehirlere gidişi önlemek ve köye geri dönüşü sağlamak. Müthiş bir sosyal ve sürü arttırma projesi. Her bir aileye 300 adet damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alanlar ayrıca asgari ücretlerde alacaklar. Sigortalarınıda yapacağız. Yemleri, ilaçları veteriner eksikleri ne varsa hepsini karşılayacağız. Sadece köylerde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız.

210 BİN TÜRK LİRASI GELİR

300 koyun net olarak 300 yavru verecek. Bu yavrıların tamamı ise işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular birkaç ay sonra her biri aşağı yukarı 700- 800 Türk Lirasına satılabilir. Bu rakamlar toplandığında bir yıl içinde 210 Bin Türk Lirası eder. Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilirler ve böylece borçlarından düşebiliriz. Erkekleri kesimlere gönderilir. Fiyat garantisi sunacağız. Şehirde hastanede temizlik yapacaklarına, köylerinde hayvanlarıyla uğraşsınlar. Hem maaşlarını alsınlar ve hemde kendi işlerinin patronları olsunlar. Bu sayede bizlerde istihdamı arttıralım." ifadelerinde bulundu. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk ARI
Faruk ARI - 1 yıl Önce

Hastanede çalışan temizlik personeli ne biraz ayıp olmuş. Bazı işleri heveslendirirken diğer tarafta çalışana da ayıp edilmese ne güzel olurdu.

bülbül
bülbül - 1 yıl Önce

sartları kısıtlamadan bu işi yaparsanız iyi. yas problemini kaldırın mesela

Yunus Yegi
Yunus Yegi - 1 yıl Önce

yine zengini zengin yapmakla alakalı bir proje adamın arazisi olsa tapusu olsa hipoteği olsa senin verceğin bu desteğe gerek kalmadan istediği bankadan istediği krediyi cekiyor zaten boş boş icraatlar üretmeyin laf olsun torba dolsun

Sahin66
Sahin66 - 1 yıl Önce

Müracaat ne zaman nereye yapılacak

Onuralp pehlivanli
Onuralp pehlivanli - 1 yıl Önce

İpotek tapu nedir sayin bakan zaten bizim arazimiz tapumuz olsa.zaten dediklerinize gerekmkalmayacak.köyde oturan ćifći icin ne tapusu te ipoteki yazik yazik siz ilk önce bu isle ugrasan insanlari belirleyin koyde oturan oturmayanlara belirlesinler sonra bu isin erbabi olan anlayan insanlara teşvik verin

Hasan huseyin
Hasan huseyin - 1 yıl Önce

Gercekten guzel bi proje

MİKAİL
MİKAİL - 1 yıl Önce

i̇potek alacaklari arzi̇lerde beli̇rli̇ bi̇r boyut varmi yani̇ 300 koyuna karşilik kaç dönüm yer i̇sti̇yolar

mehmet tat
mehmet tat - 1 yıl Önce

bu projeden yararlanabilmemiz için topu olarak nekadar tapulu arazi göstermemiz lazım yada bu projeden yararlanmak için hangi şartlar gerekiyor