Bakan Müezzinoğlu: '1 milyon gence 890-900 lira ödeme yapılacak'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlik oranlarının son zamanlarda arttığını belirterek bunun önüne geçecek yeni istihdam projelerini anlattı.

EKONOMİ 02.02.2017, 21:05 02.02.2017, 21:21
Bakan Müezzinoğlu: '1 milyon gence 890-900 lira ödeme yapılacak'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlik oranlarında artış olduğuna değinerek, istihdam projeleriyle ilgili bilgi verdi.

İşsizlik oranın 11,8'e yükseldiğini dile getiren Müezzinoğlu, "1-1,5 milyon kişiye yeni istihdam alanına teşvik geliyor. İŞKUR bünyesinde bu anlamda kadınlarımız, engellilerimiz, dezavantajlı gruplar dahil, 1 milyon gencimize, asgari ücret üzerinden maaşının yarısı bizden olacak. Patrona 'Yarısını İŞKUR veriyor, diğer yarısını senden talep ediyorum.' diyecek. Dolayısıyla bu anlamda hem istihdam edecek olanın maliyetlerini düşürüyoruz hem de istihdama talip olan gençlerimize ve kadınlarımıza, engellilerimize 1 yıl süresince, 890-900 lira ücreti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak genç ve dezavantajlı gruplarımıza destek olarak 1 yıl süresince vereceğiz. Dolayısıyla hem işverenin istihdam yükünü hafifleterek, daha çok istihdama teşvik edeceğiz hem de işsiz kardeşlerimizin daha kolay iş bulmalarına destek olacağız." diye konuştu.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (19)
Abdurrahim 3 yıl önce
Hiç inandırıcı gelmiyor kessin başvuru yaptığın zaman şartlara uyuyorsunuz diye bir yalan bulup geçiştirecekler ayrıyetende seçim için göz boyamaya çalışıyorlar.
nevin 3 yıl önce
ne alakası var geçen sene kaç bin kişi bu proje ile ekmek yedi. ve hiçbir eğitim durumu aramaksızın işkurdan zamanında yapılan her başvuru iyi kötü değerlendirildi ve noter onaylı kura yöntimiyle seçilmeleri yapıldı
Mert 3 yıl önce
gözel bir çalışma ama özel de sektör yaş sınırını abartıyor, yaş sınırını esnetsinler işsizlik büyük ölçüde azalır.
T 3 yıl önce
Bu suriyelileride kapsıyorsa kalsın yıllardır gelmedide şimdimi çaresi bulundu ? Artık gerçekden vergi vererek devleti kalkındıran halkı düşünürsek gelişmeler bizide eleştirmek yerine mutlu eder ...!
halid bin velid 3 yıl önce
bu seferde sgorta primini, geciktiriyorsunuz ne anladık bu işten bir yerden alıyosunuz bir yerden veriyorsunuz hiç bi anlamı yok
Mehmet Zahit 3 yıl önce
Parayı devlet işverene vermesin o parayla kendisi iş korsun ve gençleri çalıştırsın
alp 3 yıl önce
suriyelilere milyarlarca dolar harcayacağınıza memur alımı yapın gençlerimiz işsizlkten kırılıyor !
Avni Tezcan 3 yıl önce
Kadınlar engelliler başka bildiğiniz hiç bir şey Yok pekiiii eski hükümlüleri düşünen kimse yokki

Ben eski hükümlü yum hiç bir şekilde işe giremiyorum biz ne olacağız işiniz düşünce miii aklınıza geleceğiz
Erkek güzeli sefil bilo 3 yıl önce
Usandik... Engellilere martta atama istiyoruz sayin Bakanim. Engelli vatandas is kurmasin mi evlenmesin mi evlat sahibi olmasin mi.. Nolur el atin yazik günah sesimizi duyun lutfen feryat ediyoruz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın