Bakan Müezzinoğlu: Ahilik Sandığı Mesleki Eğitime Katkı Sağlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ahilik Sandığı hakkında yaptığı açıklamasında Ahilik Sandığının mesleki eğitime de katkı sağlayacağını ifade etti.

Bakan Müezzinoğlu: Ahilik Sandığı Mesleki Eğitime Katkı Sağlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu AA muhabirine çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu açıklamasında Ahilik Sandığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BAKAN'DAN AHİLİK SANDIĞI AÇIKLAMASI 

Bakan Müezzinoğlu, "Esnaf Ahilik Sandığı'nı, esnafın zor zamanda namerde muhtaç olmasın diye kurduklarını" vurguladı. Bakan Müezzinoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu: 

"Bu sandığa iki birim esnaf, bir birim de devlet katkı verecek. Esnafımız son 3 yılda en az 700 iş günü prim ödeyerek bu sandıktan yararlanmaya hak kazanıyor. Bu sandık, esnafa maddi katkı sağlamasının yanında esnafımızın mesleki eğitimi, gelişimi ve değişimini destekleyecek eğitim programlarına da katkı sunacak."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE